Vyriausiasis prezidento patarėjas Frederikas Jansonas tikina, kad, jeigu bus poreikis kalbėtis su skandalus keliančiu „Nemuno aušros" lyderiu Remigijumi Žemaitaičiu, šalies vadovas Gitanas Nausėda tai padarys neabejotinai.
Tačiau šiuo metu, leidžia suprasti patarėjas, pakanka bendravimo su Vyriausybės vadovu ir Seimo pirmininku.
„Nemanau, kad prezidentą nors kiek jaudintų vieno ar kito politiko kritika. Prezidentas turi savo darbotvarkę, aiškų matymą ir norą pokyčiams. (...) Jeigu reikės kalbėtis su ponu Žemaitaičiu, prezidentas be abejo kalbėsis", - antradienio rytą „Žinių radijui" tikino F. Jansonas.
„Jeigu toks poreikis bus iš abiejų pusių, manau, kad tas pokalbis galėtų įvykti. Tačiau, ar reikia kalbėtis su kiekvienu, kuris tavęs nesupranta ir kritikuoja? Dirbti laiko neliks", - aiškino jis.
Paskutinis susitikimas įvyko spalį
Taip kalbėdamas F. Jansonas leido suprasti, kad abejoja susitikimo su R. Žemaitaičiu efektyvumu. Anot jo, paskutinį kartą prezidentas su politiku kalbėjosi dar po spalį įvykusių Seimo rinkimų. Visgi tai, neslepia patarėjas, davė mažai naudos.
„Paskutinis (šalies vadovo ir R. Žemaitaičio - ELTA) pokalbis buvo kitą dieną po rinkimų. Pasikalbėjo. O kiek kas suprato? Čia jau kitas klausimas", - pabrėžė vyriausiasis šalies vadovo patarėjas.
„Į koaliciją žiūrime kaip į vientisą darinį. (...) Dabar prezidentas kalba su kitais valstybės vadovais. Pirmiausia su premjeru ir Seimo pirmininku. Tai visiškai natūralu", - pažymėjo jis.
„Polka su ragučiais"
Paklaustas, kaip vertina pirmadienį po koalicinės tarybos posėdžio R. Žemaitaičio išsakytus pareiškimus, esą jis nežada keisti savo retorikos, F. Jansonas tikina - iš esmės tai „savikritiški" pasisakymai.
„Tas pasisakymas „koks gimiau, toks ir mirsiu", iš esmės yra visai savikritiškas. Tiek, kiek mačiau vaikų gimimo, jie paprastai gimsta tokie įraudę ir rėkiantys. Tai šiuo atveju tas palyginimas visai smagus iš pono Žemaitaičio", - sakė G. Nausėdos patarėjas.
Visgi pirmadienį susirinkusi koalicinė taryba, anot jo, primena „polką su ragučiais".
„Iš tų viešų pareiškimų, kurie įvyko po koalicinės tarybos, matosi, kad kažkoks pasiaiškinimas, pasikalbėjimas įvyko. Matysime, kiek toli jis siekia ir kiek naudos iš to bus. (...) Vyksta polka su ragučiais greičiausiai. Tačiau ji natūrali - kol apsitrins, tai tie ragučiai ir styro", - pabrėžė jis.
ELTA primena, kad pirmadienį vykusio koalicinės tarybos posėdžio metu dalis valdančiosios daugumos atstovų išsakė savo priekaištus dėl valdančiosios daugumos partnerio, „Nemuno aušros" pirmininko R. Žemaitaičio retorikos.
Savo ruožtu „aušriečių" lyderis tikino konstruktyviai pakalbėjęs su jį kritikavusiu Seimo pirmininku Sauliumi Skverneliu, tačiau, leido suprasti parlamentaras, keisti skandalus keliančios savo retorikos jis nėra nusiteikęs.
Tuo metu premjeras Gintautas Paluckas sakė, kad posėdyje nebuvo poreikio priimti jokių sprendimų, susijusių su diskusijas keliančiais „Nemuno aušros" pirmininko pareiškimais. Vyriausybės vadovo teigimu, valdančioji dauguma yra tvari ir pasirengusi tęsti darbą.
Dar iki koalicinės tarybos posėdžio R. Žemaitaitis reiškė viešą kritiką Valstybės gynimo tarybos (VGT) sprendimui reikšmingai didinti asignavimus krašto apsaugai, o S. Skverneliui paraginus tuo abejojančius politikus nuvykti į Ukrainą, „aušrietis" pareiškė nematąs prasmės to daryti.
Taip pat susitikimuose su rinkėjais politikas kritiškai atsiliepė apie prezidentą G. Nausėdą, tikindamas, esą šalies vadovas siūlo nacionalizuoti gyventojų indėlius ir panaudoti juos gynybai. S. Skvernelis šiuos R. Žemaitaičio pasisakymus pavadino besitęsiančią dezinformacijos kampanija ir nurodė, jog „aušriečio" pozicijos neatitinka koalicinėje sutartyje įtvirtintų principų.
Tuo metu pats šalies vadovas pareiškė - jeigu R. Žemaitaitis ir toliau tokiais pasisakymais diskredituos Lietuvą, pokyčiai dabartinės koalicijos gretose bus neišvengiami. Be to, G. Nausėda akcentavo, jog „aušriečių" pirmininkas už tokias kalbas ir gąsdinimus „turėtų sėsti į teisiamųjų suolą".
Savo ruožtu G. Paluckas kelissyk kartojo, kad nereikėtų sureikšminti skandalingų R. Žemaitaičio pasisakymų. Vyriausybės vadovo įsitikinimu, koalicijos partnerio pareiškimai apie Ukrainą bei Rusijos grėsmę ar Prezidentūros pasipiktinimą sukėlęs šalies vadovo pasiūlymų iškraipymas jokių realių neigiamų pasekmių neturi.