Pirmadienį susitikimus su naujame Seime būsiančių politinių partijų lyderiais vykdžiusi Prezidentūra tvirtina, kad pasikalbėti su Gitanu Nausėda buvo pakviestas ir apie pasitraukimą iš politikos pranešęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Visgi, anot šalies vadovo vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono, dalyvauti buvęs konservatorių vedlys atsisakė.
„Tiesą sakant, nepaisant to, kad ponas Landsbergis jau buvo paskelbęs apie savo atsistatydinimą, mes skambinome jam ir kvietėme jį. Jis pagal situaciją, kuri yra partijoje, pasirinko kitus dalyvius. Tačiau skambutis ir kvietimas ponui Gabrieliui Landsbergiui buvo“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė F. Jansonas.
Pirmadienį susitikti su prezidentu Gitanu Nausėda atvyko laikinai vadovavimą TS-LKD perėmusi Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė bei konservatorius Mindaugas Lingė.
Daukanto aikštės rūmuose pirmadienį taip pat apsilankė rinkimus laimėjusių socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė bei jos pavaduotojas Gintautas Paluckas, „Nemuno aušros“ lyderiai Remigijus Žemaitaitis ir Agnė Širinskienė, kartu su bendrapartiečiu Virginijumi Sinkevičiumi atvykęs Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis, Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen bei „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.
„Prezidento susitikimai su partijomis vyko ir 2020 metais. Eilės tvarka, kad visiems būtų paprasta ir aišku – pagal iškovotų mandatų skaičių“, – antradienį pažymėjo F. Jansonas.
ELTA primena, kad daugiausia mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija – ji turės 52 vietas Seime. Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai, gausiantys 28 mandatus, trečioje vietoje – „Nemuno aušra“ su 20 vietų parlamente.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.
Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai – Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Mandatą gavo ir „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.