respublika.lt

Prezidentūra: priežiūros institucijos turėtų būti skaidrumo etalonas

(0)
Publikuota: 2017 sausio 10 10:14:16, Respublika.lt, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Prezidentūra: priežiūros institucijos turėtų būti skaidrumo etalonas. Stasio Žumbio nuotr.

Prezidentūra nekomentuoja pradėto tarnybinio patikrinimo dėl laikinai nuo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) direktoriaus pareigų nušalinto Dainoro Bradausko ir siūlo palaukti tyrimo išvadų, bet pabrėžia, kad priežiūros institucijos turėtų būti skaidrumo pavyzdys.

 

"Nežinau, ar tai karas, tikrai negaliu komentuoti, nemanau, kad tai karas. Tarnybos pateikė informaciją finansų ministrui, ministras inicijavo tarnybinį patikrinimą. Taigi vyksta patikrinimas ir, kol tokie veiksmai vyksta, deja, mes komentuoti nieko negalime. Kai bus kažkokios išvados, bus daugiau aiškumo, tada galbūt ir galima bus komentuoti", - interviu "Žinių radijui" antradienį sakė Prezidentės vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais Lina Antanavičienė.

Apskritai vertindama situaciją, L. Antanavičienė pabrėžė, kad šalies vadovė visada laikėsi pozicijos, jog valstybės tarnyboje nėra vietos korupcijai.

"Prezidentė visada sako, kad kur jau kur, o valstybės tarnyboje, valstybės įstaigose korupcijai vietos tikrai nėra ir neturi būti, o, sakykime, jeigu kalbame apie priežiūros institucijas, tai tokios kaip priežiūros institucijos iš viso turėtų būti skaidrumo etalonu, kaip turėtų dirbti valstybės tarnyba. Tai turbūt toks ir komentaras gali būti šiai dienai", - teigė L. Antanavičienė.

Tačiau Prezidentės atstovė nesiėmė vertinti, ar VMI yra tas skaidrumo etalonas. L. Antanavičienės teigimu, šis klausimas ankstyvas.

"Kaip ir minėjau, kai matysime išvadas to tyrimo, kai žinosime, ką ištyrę rado arba nustatė, tada bus galima vertinti. Dabar iš tikrųjų vertinti turbūt yra nekorektiška", - pakartojo Prezidentės vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais L. Antanavičienė.

ELTA primena, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba pateikė Finansų ministerijai informaciją dėl D. Bradausko galimo tam tikrų verslo grupių protegavimo, naudojimosi tarnybine padėtimi tam tikriems verslo subjektams teikiant neviešą informaciją apie kitus verslo subjektus bei fizinius asmenis, su tam tikrų verslo grupių atstovais aptariant VMI ir teisėsaugos institucijų atliekamus tyrimus jų atžvilgiu bei konkrečius veiksmus tam tikrų verslo subjektų naudai.

Finansų ministerija pradėjo tarnybinio nusižengimo tyrimą ir laikinai nušalino D. Bradauską nuo pareigų.

D. Bradauskui pirmadienį pateikti klausimai, į kuriuos jis atsakymus turi atsakyti per penkias darbo dienas.

VMI žada operatyviai teikti visą reikalingą informaciją Finansų ministerijos sudarytai komisijai, kad jos vykdomas tyrimas VMI vadovo atžvilgiu kuo greičiau būtų užbaigtas.


Prezidentūra padidėjusius mokesčius "Sodrai" aiškina didesniu saugumo užtikrinimu senatvėje

Prezidentės vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais Lina Antanavičienė po naujųjų metų padidėjusius savarankiškai dirbančių asmenų mokesčius "Sodrai" sieja su jų didesnėmis senatvės pensijomis ateityje.

Šalies vadovės atstovei nuostaba dėl šių įmokų padidėjimo keistoka, nes tai esą nebuvo paskutinės nakties ar savaitės sprendimas, nors pripažino, kad informacijos trūkumas galėjo atsirasti dėl diskusijų, susijusių su Socialiniu modeliu.

"Valstybinio socialinio draudimo įstatymo nuostatos, kurios būtent ir reglamentuoja tuos pasikeitimus, buvo priimtos dar 2016 metų vasarą, birželio mėnesį, viešai apie tai paskelbta liepos mėnesį. Taigi tai tikrai nebuvo kažkokie staigūs, neplanuoti, nenumatyti įvykiai", - interviu "Žinių radijui" antradienį sakė L. Antanavičienė.

Prezidentės patarėja sutiko, kad žmonėms yra baimių dėl besikeičiančių mokesčių, tačiau didėjančius mokesčius siejo su galutiniu rezultatu.

"Didėjančius mokesčius turbūt visi vertina nelabai pozityviai, čia yra labai žmogiška ir suprantama, bet visada reikia galvoti, "o ką finale mums tai duos". Tai šiuo atveju didesnės įmokos į "Sodrą" žmonėms, kurie dabar jas turės mokėti nuo kitokios bazės, negu buvo anksčiau, garantuoja didesnį saugumą senatvėje. Tai mes kalbame apie pensijas, kad žmonės, kurie anksčiau mokėdavo tiktai bazinei pensijai, dabar, pasikeitus visai sistemai, taip pat bus draudžiami ir kintamajai pensijos daliai", - aiškino L. Antanavičienė.

Kitaip tariant, anot Prezidentės vyriausiosios patarėjos ekonominiais ir socialinės politikos klausimais, šiems asmenims senatvės pensija bus didesnė. Lietuva esą nėra dviračio išradėja ar naujienų kūrėja -tokia geroji praktika yra taikoma ir beveik visose kitose Europos Sąjungos valstybėse.

"Labai tikiuosi, kad toks dalykas yra žiūrėjimas į priekį ir žmonių didesnio saugumo užtikrinimas", - sakė ji ir atkreipė dėmesį, kad tai yra ne mokesčiai, o įmokos, tai yra tai, ką žmogus moka sau ateičiai užsitikrindamas pensiją.

Prezidentūros duomenimis, Lietuvoje savarankiškai dirba per 60 tūkst. piliečių, bet šie pasikeitimai palies apie 11 tūkst.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. daliai verslo liudijimus įsigyjančių asmenų mokesčiai padidėjo beveik dvigubai. Daug daugiau mokesčių teks mokėti ir gaunant pajamas pagal autorines sutartis bei daugeliui kitų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar Gintautas Paluckas tinkamas kandidatas premjero pareigoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +8 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+2 +6 C

-1 +4 C

-2 +2 C

0-13 m/s

0-9 m/s

0-10 m/s