Dabartinis Seimo narių skaičius yra proporcingas Lietuvos gyventojų skaičiui ir nėra jokių garantijų, kad parlamentarų skaičių sumažinus iki 101 pagerės jų darbo kokybė, teigia Prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.
Pasak M. Lingės, pasitikėjimą Seimu padidintų ne skaičiaus mažinimas, o parlamentarų darbo kokybės gerinimas.
„Tas (Seimo narių skaičiaus, - ELTA) balansas yra išlaikomas ir kokybės valstybės viešajame sektoriuje tikrai yra rezervų ir vietų", - „Žinių radijui" antradienį teigė Prezidentūros atstovas.
Šiuo metu Seime yra pateiktos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio konstitucinės pataisos parlamentarų skaičių sumažinti iki 101. Grupė Seimo narių taip pat yra įregistravusi siūlymą parlamento narių skaičių sumažinti per pusę - iki 71. LVŽS vadovo teigimu, Seimą reikia mažinti nes Lietuvoje dėl emigracijos sumažėjo atstovaujamų gyventojų, bet Seimo kanceliarijos Teisės departamentas pažymi, kad net ir emigracijoje esantys gyventojai yra Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys rinkimų teisę, todėl jie privalo būti atstovaujami.
Seimo naujokai ne taip greitai suvokia skirtį tarp privataus ir viešo
Seimo naujokai dažnai susiduria su krize atskirdami viešą ir privatų gyvenimą, o didesnis dėmesys viešiesiems asmenims demokratinėse valstybėse yra natūralus reiškinys, sako Prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) turi visuomenei aiškiai ir suprantamai paaiškinti istoriją dėl Gretos Kildišienės naudojimosi „Agrokoncerno" automobiliu, pabrėžia M. Lingė.
„Viešo asmens gyvenimas, padidintas dėmesys viešiesiems asmenims - yra natūralus demokratinėse valstybėse", - „Žinių radijui" kalbėjo Prezidentės patarėjas.
Anot M. Lingės, panašių situacijų padėtų išvengti didesnis skaidrumas ir viešumas.