Pirmadienį, gavus pirminę informaciją apie tai, kad Generalinėje prokuratūroje dirbantis valstybės tarnautojas, Personalo ir teisės skyriaus vyriausiasis specialistas M. P., galimai būdamas neblaivus, sukėlė autoįvykį, kurio metu buvo apgadintos transporto priemonės, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis nedelsiant nurodė pradėti tarnybinį patikrinimą dėl šio įvykio.
Kaip rašo lrytas.lt, girtą vairuotoją sulaikę ir raktelius atėmę praeiviai iškvietė policiją. Į alkotesterį jis pripūtė 2,83 prom.
Pažymėtina, kad šis asmuo šiandien ryte neatvyko į darbą, todėl buvo užfiksuota pravaikšta ir pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl pravaikštos.
Pats autoįvykis bus išsamiai ištirtas įstatymų nustatyta tvarka, pabrėžia Generalinė prokuratūra.
Nuo sausio 1-osios sugriežtinta neblaivių vairuotojų atsakomybė - neblaivūs vairuotojai bus traukiami baudžiamojon atsakomybėn, o jų pažeidimai bus kvalifikuojami kaip nusikaltimai, primena ELTA.
Tas, kas vairuos transporto priemonę būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jo kraujyje bus daugiau kaip 1,5 promilės alkoholio, bus baudžiamas bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų.
Policijos pareigūnai akcentuoja, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. neblaivūs asmenys, kuriems vairuojant bus nustatytas didesnis kaip 1,5 promilės girtumas, bus privalomai pristatomi į medicinos įstaigas, iš jų bus paimamas kraujas. Iš neblaivaus vairuotojo gali būti paimtas automobilis.
Teismo kompetencijai priklausys sprendimas - kokiam terminui bus atimta teisė vairuoti, o tam tikrais atvejais šie asmenys susigrąžinti teisę vairuoti galės ne anksčiau kaip po 10 metų. Teismas, nagrinėdamas tokias bylas, galės priimti sprendimą ir dėl tūkstančius eurų siekiančių baudų, ir dėl arešto, ir dėl realaus laisvės atėmimo, o visais atvejais vairuotojams grės gėdingas įrašas asmens istorijoje - teistumas.