Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad jo vadovaujamos frakcijos nariai savo parašais parems inicijuojamas apkaltas Seimo nariams socialdemokratui Mindaugui Basčiui ir "tvarkiečiui" Kęstučiui Pūkui.
"Mes esame už apkaltas, aš žinau, kad konservatoriai atsisakė idėjos sudaryti laikinąją grupę ir bus renkami parašai dėl apkaltos M. Basčiui. Mes visi pasirašysime, lygiai taip pat pasirašysime dėl apkaltos K. Pūkui", - antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.
Jo nuomone, reikia išsiaiškinti visą tiesą, kokia yra, ir tada spręsti klausimą, ar Seimo nariai gali eiti savo pareigas.
Jis nesiėmė vienareikšmiškai atsakyti į klausimą, ar M. Bastys ir K. Pūkas gali likti Seime. "Informacijos mes dabar turime per mažai. Bet ta informacija, kuri buvo viešoje erdvėje, leidžia abejoti tuo, ar gali. Tikiuosi, kad ta informacija bus papildyta, bus darbo grupėje žmonės, kurie gali susipažinti su slapta informacija, jie padarys išvadą, pateiks Seimo nariams", - sakė R. Karbauskis.
Dėl Seimo nario K. Pūko veiksmų, jo nuomone, turėtų būti pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes šita situacija jau yra nusikalstama. "Manau, kad tai būtų paraleliniai procesai - ir apkalta, ir ikiteisminis tyrimas. Galbūt komisija lauktų teisėsaugos išvadų", - svarstė R. Karbauskis.
Jis sakė neturįs duomenų apie tai, kad prokuratūra atsisako pradėti ikiteisminį tyrimą dėl "Tvarkos ir teisingumo" frakcijos nario K. Pūko.
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad pritartų Seimo narių Mindaugo Basčio ir Kęstučio Pūko apkaltoms. "Taip, pritarčiau", - antradienį žurnalistams sakė parlamento vadovas.
Į klausimą, ar jie patys turėtų pasitraukti iš Seimo, V. Pranckietis atsakė, kad "reikia sudaryti komisijas, o jų pačių nuomonės - reikia klausti jų pačių. Aš pritarčiau jų tokiam pasirinkimui".
Žiniasklaidos atstovai domėjosi, ar Seimo narių elgesys nekenkia Seimo prestižui. "Seimo narių nepasitraukimas - kenkia, bet Seimo darbas jų atžvilgiu turbūt prisideda prie prestižo", - sakė Seimo vadovas.
K. Pūkas sulaukė kaltinimų galimu seksualiniu priekabiavimu.
M. Bastys suspendavo savo narystę Socialdemokratų partijoje ir pasitraukė iš Seimo vicepirmininko pareigų, Valstybės saugumo departamentui (VSD) pateikus informacijos apie jo ryšius su Rusijos energetikos įmonės "Rosatom" atstovais ir KGB buvusiais darbuotojais bei kriminalinio pasaulio veikėjais.