„Nemuno aušros" lyderio Remigijaus Žemaitaičio pareiškimai socialiniame tinkle gali turėti nusikalstamos veikos požymių, nurodo Generalinė prokuratūra. Todėl Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui pavesta apsispręsti, ar pradėti ikiteismini tyrimą.
„Atsižvelgiant į tai, kad socialiniame tinkle „Facebook" Remigijaus Žemaitaičio vardu sukurtoje paskyroje 2024 m. lapkričio 10 d. buvo viešai paskelbtas įrašas, kurio turinys gali turėti nusikalstamos veikos požymių, prokuratūra pavedė Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui patikslinti su šiuo įrašu susijusias aplinkybes ir priimti sprendimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo", - rašome prokuratūros pranešime spaudai.
Sekmadienį R. Žemaitaitis feisbuke piktinosi naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento rengiama protesto akciją prieš sprendimą į valdančiąją koaliciją įtraukti „Nemuno aušrą". Dėl šios iniciatyvos jis kaltino konservatorius ir jų partiją įvardijo kaip „Lietuvos Hamas".
Reaguodamas į ketvirtadienį Nepriklausomybės aikštėje organizuojama protestą, R. Žemaitaitis tądien kviečia visus atvykti prie Vytauto Landsbergio namų Žvėryne ir ten uždegti žvakutę, kaip protesto akciją prieš jo veikas nukreiptas prieš Lietuvą.
Tiesa, „Nemuno aušros" lyderis iš pradžių įraše minėjo žydus, tačiau pasirodžius prokuratūros pranešimui šis žodis pakeistas į „žemaičius". Apie šį pakeitimą pirmieji pranešė portalas 15min.lt
„Ar esame saugūs, kad I. Šimonytė su savo leftistais neišprovokuos ir kokius nors išpuolius prieš žydus? Patirties jie turi!!!", - sekmadienio rytą rašė R. Žemaitaitis.
ELTA primena, kad socialdemokratų taryba šeštadienį pritarė koalicinei sutarčiai su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos" ir partija „Nemuno aušra". Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turės užtikrintą daugumą - 86 iš 141 mandato.
R. Žemaitaičio vedamos partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė ir tarptautinės kritikos. Kritika ir savo pozicija dėl priimto sprendimo išreiškė Vokietijos, Lenkijos ir JAV politikai.
Savo ruoštu naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento aktyvistai rengia protesto akciją „Dešimt tylos minučių".
Kaip skelbia organizatoriai, ketvirtadienį, kai parlamento rūmuose prisieks naujasis Seimas, protesto dalyviai kreipsis į socialdemokratus, demokratus „Vardan Lietuvos" ir šalies prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami pokyčių koalicijoje.
Protesto metu susirinkusieji planuoja tylos minutėmis pagerbti vertybes, kurias, anot organizatorių, formuojama koalicija pasiruošusi paminti: politinį padorumą, Lietuvos tarptautinę reputaciją, kadaise sunaikintų Lietuvos piliečių žydų atmintį, dalintų pažadų ir pareiškimų patikimumą.