Užsienio valstybių atstovams reiškiant kritiką dėl Lietuvos socialdemokratų partijos sprendimo į Lietuvos valdančiąją koaliciją pakviesti antisemitizmu kaltinamo Remigijaus Žemaitaičio vadovaujamą „Nemuno aušra“, šios partijos lyderis kreipėsi į Lietuvoje reziduojančius NATO ir Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadorius. Laiške diplomatams politikas teigia, jog nei jis pats, nei jo vedama partija nėra antisemitiški.
„Politiniai oponentai, pralaimėję ką tik vykusius rinkimus į Lietuvos parlamentą, aktyviai platina žinią, neva, tiek aš, tiek valdančiojoje koalicijoje dalyvausianti politinė partija “Nemuno aušra” esame antisemitinių pažiūrų. Asmeniškai noriu Jus patikinti, jog taip nėra ir niekuomet nebuvo“, – rašoma R. Žemaitaičio laiške.
„Gerbiu visus įvairių tautybių žmones, kurie šimtmečiais prisidėjo ir prisideda prie Lietuvos nepriklausomybės išsaugojimo ir jos gerovės auginimo. Tikiu, kad visų žmonių lygiateisiškumas, pagarba kiekvieno identitetui ir žmogaus orumui yra kiekvienos teisinės valstybės pamatas“, – priduriama kreipimesi.
Savo laiške diplomatams R. Žemaitaitis pabrėžia, kad jo viešai išsakyta kritika, palaikyta antisemitizmo apraiška, iš tiesų buvo nukreipta ne prieš žydų tautą, o prieš Izraelio veiksmus Palestinoje.
„Esu išsakęs tik kritiką pastarojo meto Izraelio veiksmams Palestinoje, kuriuos, beje, kritikuoja ir daug politinių lyderių visame pasaulyje (...). Būtent visa ši kritika ir tapo politinių oponentų taikiniu bei buvo jų skambiai išnaudota rinkimų laikotarpiu“, – rašo politikas, kcentuodamas, kad žydų atstovų už klaidingai interpretuotą pasisakymą yra ne kartą atsiprašęs.
„Ne kartą, tame tarpe ir masinės informacijos priemonėse, esu atsiprašęs žydų tautybės žmonių už tai, kad mano išsakyta kritika politinių oponentų buvo ištransliuota kaip tariamas mano “antisemitizmas” ir tai galėjo įžeisti dalį žydų tautybės žmonių“, – laiške, skirtame NATO ir ES valstybių ambasadoriams Lietuvoje, rašo R. Žemaitaitis.
ELTA primena, kad socialdemokratų taryba šeštadienį pritarė koalicinei sutarčiai su S. Skvernelio lyderiaujama Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir partija „Nemuno aušra“, kurios pirmininkas R. Žemaitaitis yra kaltinamas antisemitizmu. Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse – Seimo komisijos, svarsčiusios apkaltos klausimą, manymu, tokiais veiksmais politikas galimai sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Tai balandžio mėnesį konstatavo ir Konstitucinis Teismas.
Po teismo verdikto, parlamentas turėtų priimti sprendimus dėl R. Žemaitaičio Seimo nario mandato naikinimo – pašalinus jį iš Seimo apkaltos būdu, politikas negalėtų kandidatuoti į renkamas pareigas 10 metų. Visgi, R. Žemaitaitis teigė pats pasitrauksiąs iš Seimo.
Dėl šio antisemitizmo skandalo ilgą laiką buvo diskutuojama dėl į naująjį Seimą patekusios „Nemuno aušros“ galimybės po rinkimų būti valdančiojoje daugumoje.
Vis dėlto, toks Lietuvos socialdemokratų partijos sprendimas dėl valdančiosios koalicijos sulaukė ir tarptautinės kritikos. Kritiką ir savo poziciją dėl priimto sprendimo išreiškė Vokietijos, Lenkijos ir JAV politikai.