Seimas neeilinės sesijos metu panaikino parlamentaro, konservatoriaus Andriaus Vyšniausko teisinę neliečiamybę.
Už balsavo 97 Seimo nariai, prieš 1, susilaikiusių nebuvo.
Tokį pasiūlymą Seimui pateikė iš visų parlamento frakcijų atstovų sudaryta specialioji tyrimo komisija.
Komisijos posėdyje dalyvavęs prokuroras Darius Valys komisijos nariams pakartojo anksčiau Seimo salėje išsakytus generalinės prokurorės Nidos Grunskienės teiginius ir pažymėjo, kad ikiteisminio tyrimo metu yra surinkta pakankamai duomenų, kurie leistų manyti, kad buvo klastojami dokumentai apie A. Vyšniausko savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimą.
Pats A. Vyšniauskas pareikštų įtarimų nekomentavo tik pažymėjo, kad prašo parlamentarų panaikinti jo neliečiamybę.
„Neturiu ką daugiau pridėti ir pasakyti. Nesu susipažinęs su ikiteisminio tyrimo medžiaga, nesu jokia forma apklaustas. Man būtų sudėtinga faktus bei detales komentuoti. Prašau panaikinti mano neliečiamybę ir leisti toliau teisinėmis priemonėmis apsiginti“, – teigė teisėsaugos akiratyje atsidūręs politikas.
Tačiau mišriai Seimo narių grupei priklausantis Artūras Skardžius narystę konservatorių partijoje sustabdžiusiam A. Vyšniauskui turėjo klausimų. Opozicijai priklausantis politikas teiravosi, ar šis nesiruošia po kilusio skandalo atsistatydinti iš Seimo nario pareigų.
„Tai buvo labiau komentaras, o ne klausimas. Tai aš į jį neatsakinėsiu“, – sakė A. Vyšniauskas.
ELTA primena, kad generalinė prokurorė N. Grunskienė rugpjūčio pradžioje kreipėsi į Seimą, prašant panaikinti parlamentaro, konservatoriaus A. Vyšniausko teisinę neliečiamybę.
Generalinė prokuratūra praneša, kad prašoma naikinti konservatorių frakcijos Seime seniūno teisinę neliečiamybę, įvertinus ikiteisminio tyrimo, susijusio su 2019-2023 m. kadencijos Marijampolės savivaldybės tarybos narių išlaidų kompensavimu, duomenis.
Informacija leidžia pagrįstai manyti, jog A. Vyšniauskas Marijampolės savivaldybės administracijai galimai yra pateikęs suklastotus dokumentus dėl jo, kaip tarybos nario, veiklos išlaidų kompensavimo. Dokumentų pagrindu, nurodo prokurorai, politikui nepagrįstai ir neteisėtai buvo išmokėti daugiau nei 2,1 tūkst. eurų.
Galutinį sprendimą dėl Seimo nario neliečiamybės naikinimo priims parlamentas.