Parlamentarai pratęsė Seimo sesiją iki sausio 17 d., nes vakar negalėjo priimti kelių svarbių įstatymų, mat komitetai išvadas projektams pateikė per vėlai. Tačiau tokio nesusipratimo negalima paaiškinti daugiau nei pusės parlamentarų, kurie išrinkti pirmą kartą, nepatyrimu, nes kadencijos pradžioje visi buvo mokomi dirbti.
Vakar pratęstos Seimo rudens sesijos plenarinis posėdis baigėsi balsavimu dėl to, ar sesiją reikėtų dar kartą pratęsti. Parlamentarai balsavo „už“. Tiesa, nelabai aktyviai, nes apie 14.30 val. pasibaigusio posėdžio gale plenarinių posėdžių salėje buvo vos kiek daugiau nei 60 politikų. Iš pradžių dirbusių itin aktyviai parlamentarų entuziazmas išblėso.
Sesiją dar kartą pratęsti teko dėl nesusipratimo. Iš principo vakar parlamentarai į darbą rinkosi dėl trijų projektų - Dirbtinio apvaisinimo įstatymo pataisų, Nacionalinio saugumo strategijos patvirtinimo ir projekto, kuriuo ketinta uždrausti vaikams taikyti fizines bausmes. Tačiau komitetai išvadas dėl projektų pateikė tik plenarinio posėdžio išvadose užvakar, o pagal Seimo statutą tai privaloma padaryti likus ne mažiau nei 72 valandoms iki Seimo posėdžio. Tačiau, pasirodo, nesusipratimas įvyko ne dėl to, kad Seime yra daugybė nepatyrusių naujokų. Anot Seimo kanclerės Daivos Raudonienės, visiems naujokams buvo surengti mokymai.
„Pirmiausia komitetuose biurai nesikeitė, todėl ten dirba patyrę žmonės, kurie naujokams gali paaiškinti, kas neaišku. Be to, vos tik Seimo nariams buvo įteikti parlamentarų pažymėjimai ir parlamentarai prisiekė, jiems buvo surengti mokymai. Mokymai vyko dvi dienas po kelias valandas plenarinių posėdžių salėje. Buvo mokoma, kaip dirbti su salėje esančia technika, kitų dalykų. Tiesa, Seimo statutą kiekvienas Seimo narys turi išstudijuoti pats. Bet jei kyla klausimų, gali kreiptis pagalbos į Seimo teisininkus ar Seimo posėdžių sekretoriatą. Visais įstatymų leidybos klausimais Seimo narius konsultuoja komitetų biurai, todėl nesusipratimas dėl įstatymų, kurių nepavyko priimti, įvyko ne dėl nepatyrimo, nežinojimo“, - „Vakaro žinioms“ garantavo D.Raudonienė.
Anot kanclerės, mokymai parlamentarams nebuvo privalomi. Tačiau Seimo naujokai juose dalyvavo aktyviai. Tiesa, kai kurie taip ir nepasirodė bei liko be mokymų, tačiau tokių - mažuma.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, paklausta, kodėl komiteto posėdžio nesušaukė prieš savaitę (tada Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas vakar būtų buvę galima svarstyti), tvirtino, kad viskas būtų buvę ir taip gerai, jei ne Seimo teisininkų įsikišimas.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“