Seimas pradėjo svarstyti finansų viceministrės Daivos Brasiūnaitės pristatytus Rinkliavų įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma įtvirtinti teisę savivaldybėms skaičiuoti delspinigius už laiku nesumokėtą vietinę rinkliavą, siekiant pagerinti vietinių rinkliavų surinkimą ir administravimą.
Teikiamu projektu taip pat siekiama nustatyti ne tik maksimalų, bet ir minimalų 1 euro valstybės rinkliavos dydį, įvertinus tai, kad valstybės rinkliavos sumokėjimo administravimo kaštai kartais būna didesni už pačią rinkliavą.
Rinkliavų įstatyme numatoma nuo 2018 m. sausio 1 d. naikinti vietinę rinkliavą už gyvūnų (šunų, kačių) laikymą daugiabučiuose namuose, kurią mokėti įpareigoti tik daugiabučiuose gyvenantys jų savininkai. Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, dauguma savivaldybių iki šiol nėra nustačiusios arba atsisako šios rinkliavos dėl neproporcingai didelių jos administravimo kaštų ir santykinai mažų pajamų.
Vietinė rinkliava - savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta privaloma įmoka, galiojanti tos savivaldybės teritorijoje. Pagal šiuo metu galiojančias Rinkliavų įstatymo nuostatas, kiekvienos savivaldybės taryba pati nusprendžia, kokias Rinkliavų įstatyme numatytas vietines rinkliavas taikyti, nustato mokėjimo sąlygas, lengvatas, kitas su rinkliava susijusias sąlygas, o pajamos, gautos iš rinkliavų, įskaitomos į bendrą savivaldybės biudžetą.
Po pristatymo už projektą balsavo 88 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas Seimo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 11 d.