Seimas sugriežtino atsakomybę už viešųjų pirkimų ir pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, tvarkos pažeidimus.
Pagal priimtas Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, už šį nusižengimą perkančiųjų organizacijų ir perkančiųjų subjektų vadovams ar jų įgaliotiems asmenims, viešojo pirkimo ar pirkimo, atliekamo vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiojo subjekto, komisijos nariams, balsavusiems už neteisėto sprendimo priėmimą, ekspertams, perkančiųjų organizacijų valstybės tarnautojams ar darbuotojams grės įspėjimas arba bauda nuo 250 iki 3 tūkst. eurų (iki šiol buvo nustatyta nuo 140 iki 740 eurų).
Už pakartotinį nusižengimą bus baudžiama nuo 2 iki 6 tūkst. eurų (iki šiol buvo nustatyta nuo 1,05 iki 2,3 tūkst. eurų).
Pagal Seimo priimtas Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, vidaus sandoris galės būti sudaromas tik išimtiniu atveju, kai perkant viešojo pirkimo būdu būtų neįmanoma užtikrinti paslaugos teikimo nepertraukiamumo, geros kokybės ir prieinamumo. Vidaus sandorių sudaryti negalės valstybės įmonės, akcinės bendrovės ir uždarosios akcinės bendrovės, kuriose valstybei nuosavybės teise priklausančios akcijos suteikia daugiau kaip 1/2 balsų visuotiniame akcininkų susirinkime.
Seimas taip pat nustatė prievolę perkančiosioms organizacijoms pirkti per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO), atliekant ne tik tarptautinius, supaprastintus pirkimus, tačiau ir mažos vertės pirkimų atveju. Tačiau atliekant mažos vertės pirkimus nuspręsta įtvirtinti išimtį, kad prievolės pirkti per CPO nebūtų, jei numatoma pirkimo sutarties vertė bus mažesnė kaip 10 tūkst. eurų.
Pagal priimtus pakeitimus už savo veiką atsakyti privalės ne tik Komisijos nariai, ekspertai, stebėtojai, už sutarties vykdymą atsakingi asmenys, bet už perkančiosios organizacijos atliekamus viešuosius pirkimus atsakys ir perkančiosios organizacijos vadovas.
Seimo priimti Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai, Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ir pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymas ir lydimieji teisės aktų pakeitimai, kuriais tobulinama viešųjų pirkimų sistema, įsigalios šių metų liepos 1 d.
Ketvirtadienį už pagrindinio Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus balsavo 86 Seimo nariai, prieš - 7, susilaikė 11 parlamentarų.