Seimo etikos sargai nusprendė aiškintis, ar buvusi ministrė Monika Navickienė į Dubajų praėjusiais metais keliavo gavusi parlamento valdybos leidimą.
Etikos ir procedūrų komisija parlamentinį tyrimą pradės dėl M. Navickienės kelionės privačiu lėktuvu į trečiąją pasaulio šalį – Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) sostinę Dubajų.
Komisija nepritarė konservatorės Dalios Asanavičiūtės siūlymui sprendimą dėl parlamentinio tyrimo atidėti iki Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų. Anot parlamento komisijos pirmininkės Aušrinės Norkienės, institucija šiuo metu dar renka tyrimui reikalingą medžiagą.
Siūlymą pradėti parlamentinį tyrimą palaikė 6 komisijos nariai, 2 balsavo prieš.
Išvadų rengėjais komisija paskyrė „laisvietį“ Artūrą Žukauską ir „demokratę“ Silvą Lengvinienę.
„Turėtume atlikti tyrimą ir nustatyti, ar buvo padarytas pažeidimas, ar ne“, – komisijos posėdyje trečiadienį sakė siūlymą pradėti tyrimą palaikęs A. Bagdonas.
Parlamentaro teigimu, „panašiomis aplinkybėmis“ be leidimo atostogauti buvo išvykęs ir „valstietis“ Valius Ąžuolas. Todėl, anot A. Bagdono, komisija jau turi šiais klausimais „suformuotą praktiką“.
„Tuomet mūsų komisija priėmė sprendimą, kad visgi pažeidimas yra fiksuojamas. Man atrodo, atlikime tyrimą ir visiems viskas bus aišku“, – pažymėjo liberalas.
Pasak konservatoriaus Kazio Starkevičiaus, atlikus tyrimą gali paaiškėti, kad ministrė atostogauti visgi išvyko su valdybos leidimu.
„Negalime (taikyti – ELTA) dvigubų standartų“, – sakė politikas.
Kilus skandalui dėl ryšių su tolima giminaite ir finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, už sukčiavimą kalėjusiu Vilhelmu Germantu ministrė M. Navickienė pasitraukė iš posto.
Į VTEK dėl kilusio skandalo kreipėsi pati M. Navickienė bei Seimo opozicinės „valstiečių“ frakcijos atstovai.
Viešojoje erdvėje iškylant vis daugiau informacijos apie M. Navickienės sutuoktinį Mindaugą Navicką, I. Trinkūnaitę bei V. Germantą, jų valdomus verslus, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Foxpay“. Lietuvos bankas, savo ruožtu, tęsia įmonės patikrinimą – pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį įmonės veiklos.
Visgi, sprendimą trauktis iš pareigų M. Navickienė priėmė po to, kai 15min.lt paskelbė, jog ši su I. Trinkūnaite ir V. Germantu privačiu lėktuvu keliavo į Dubajų. Iš pradžių negalėjusi paaiškinti, kas finansavo šią viešnagę, vėliau konservatorė deklaravo, jog tai buvo dovana.
M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja bendrauta retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano nusikalstamą praeitį nieko nežinojo.
Nepaisant palikto politinio posto, Seimo opozicija imasi apkaltos politikei – siūlo burti laikinąją parlamentinę komisiją, kuri aiškintųsi galimus M. Navickienės neskaidrius ryšius.
Atsistatydinus M. Navickienei, prezidentas pavedė finansų ministrę Gintarę Skaistę laikinai vadovauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM).