Parlamentaras Dainius Kepenis piktinasi, kad Seimo etikos sargai jį pasmerkė už tai, jog iš parlamentinėms išlaidoms skirtų lėšų sumokėjo televizijos platformos „Netflix" ir televizijos kanalo „TV Play Baltics" prenumeratos paslaugų mokesčius - 93 eurus.
Pasak jo, Seime vyksta daug beisesnių dalykų. Pavyzdžiui, kad ir tai, jog kai kurie parlamentarai komandiruotėms išleidžia po 50 tūkst. eurų. O anksčiau būdavo ir tarpininkas tarp seimūnų bei žiniasklaidos, kuris skelbdavo, kokius mokesčius politikams reikia susimokėti už tylą arba už neoficialią reklamą žiniasklaidoje.
„Visuomenininkas Andrius Tapinas labai mėgsta viešinti informaciją apie čekiukus, tačiau kažkodėl tyli apie tai, kokie pinigai išleidžiami komandiruotėms ir to nenori matyti. Nors tai - daug įspūdingiau. Yra Seimo narių, kurie sugebėjo komandiruotėms išleisti po 50 tūkst. eurų. O aš per 8 metus nė cento neišleidau komandiruotėms. Pusę pasaulio jau ir taip buvau apvažiavęs ne kaip Seimo narys. Dabar esu vienintelis iš Seimo, komandiruotėms neišleidęs nė cento. Į komandiruotes niekas neišleis, jei nesiverši pats. O aš tokio poreikio neturiu", - „Vakaro žinioms" teigė D.Kepenis, tačiau kolegų, kurie daugiausiai mūsų pinigų išleidžia kelionėms, įvardinti nenorėjo.
Pasak parlamentaro, kolegos prisigalvoja visokiausių niekinių komandiruočių. Pavyzdžiui, į konferencijas, kuriose gali sudalyvauti nuotoliniu būdu arba tai, apie ką ten kalbama, galima paprasčiausiai sužinoti internete. Arba priminė pernykštę dviejų seimūnų kelionę į Urugvajų, kur šie sužinojo, jog dalis Afrikos šalių nesprendžia dirbtinio intelekto problemų, nes turi svarbesnių - pavyzdžiui, kovoti su skurdu.
„Vakaro žinios" primena, kad pernai Seimo Ateities komiteto narys konservatorius Matas Maldeikis komitetui atsiskaitė, ką jie su kolega „vardanlietuvininku" Luku Savicku nuveikė Urugvajuje, kur kone savaitę viešėjo. Oficiali išvykos priežastis - II pasaulio valstybių parlamentų Ateities komitetų aukščiausiojo lygio susitikimas.
„Afrika sprendžia kitus klausimus, jiems demografija iš viso nėra klausimas. Ji ramiai gyvena kitoje paradigmoje ir visiškai nesprendžia dirbtinio intelekto problemų", - komitetui atsiskaitė M.Maldeikis. Ir dar pridūrė, kad ir Pietų Amerika irgi sprendžia visiškai kitus klausimus, jai dirbtinis intelektas irgi visai nerūpi.
D.Kepenis nesistebi, kad iš Seimo tinklalapio dingo suvestinė, kas daugiausiai keliauja. Nebeviešinamos ir ataskaitos, ką parlamentarai tose komandiruotėse nuveikė: kad visuomenė nebesibaisėtų.
„Mane taršė už tai, kad užsisakiau „TV Play", nors įstatymas nedraudžia naudotis informacijos šaltiniais. Kai po darbo grįžtu į Seimo viešbutį, visos žinių laidos per televizijas jau būna pasibaigusios. O per „TV Play" žinias galima atsisukti. Bet, pasirodo, tai - baisi nuodėmė. O keliauti į beprasmes komandiruotes už tūkstančius eurų - ne nuodėmė", - stebėjosi D.Kepenis.
Pasak jo, kai kas nors nori mušti, lazdą visada suras.
„O kai nori pagirti, irgi visada gali tai padaryti. Bet aš žinau, kiek tie pagyrimai kainuoja, ir kiek kainuoja išsisukimas nuo mušimo. Bet aš niekada už tai nemokėjau. Prieš aštuonerius metus, kai tapau Seimo nariu, man pasakė, kad yra vienas viešųjų ryšių specialistas, tarpininkas tarp Seimo ir žiniasklaidos. Visi žinojo, kiek kainuoja trys variantai. Jei tu nori, kad tave pagirtų, buvo vienas mokestis, jei įklimpsti ir nori, jog tave ištrauktų - antras, trečias - jei nori kad tavęs visai neliestų. Tai mokesčiai siekė nuo 50 tūkst. iki 200 tūkst. eurų. Kolegos pasakė, kad susimokėsi tam veikėjui - tavęs nelies", - kalbėjo D.Kepenis.