Gegužės 23 dieną Vašingtone įvyko ypatingai svarbus renginys - Suvereniteto viršūnių susitikimas („Sovereignty Summit"), kurį organizavo vienas iš JAV Respublikonų partijos lyderių senatorius Ronas Džonsonas (Ron Johnson). Šiame susitikime dalyvavo ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Taikos koalicijos lyderis, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos pirmininkas dr. Mindaugas Puidokas.
M. Puidoko teigimu, šis renginys yra nepaprastai svarbus visiems, kurie rūpinasi Lietuvos, kaip laisvos ir nepriklausomos valstybės, teisių išsaugojimu.
„Kartu su kitų parlamentų nariais iš 27 šalių ir 6 žemynų pasirašiau kreipimosi laišką, skirtą Pasaulio sveikatos organizacijai, kuriame yra aiškinama, kodėl aršiai PSO brukamas pandeminės sutarties pasirašymas yra toks pavojingas," - teigė Seimo narys dr. M. Puidokas.
Kreipimosi laišką į Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) jau pasirašė tokios šalys kaip JAV, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Kanada, Australija, Kroatija, Estija, Suomija, Italija, Lietuva, Lenkija, Švedija, Šveicarija, Urugvajus, Filipinai, Pietų Afrikos Respublika ir kt.
„PSO planuoja pakeisti tarptautines sveikatos taisykles ir priimti naują pandemijos sutartį, kuri atimtų iš valstybių suverenitetą. Pasirašius sutartį, PSO galėtų vienašališkai skelbti pandemijas, sveikatos krizes ir taip vienašališkai taikyti priemones, skirtas kovai su tomis krizėmis. Uždarymai, įvairūs teisių, tarp jų - ir konstitucinių teisių, ribojimai taptų teisėtais. Jei nenorime, kad pasikartotų visai neseniai pasibaigusi pandemija dar blogesniu variantu, privalome tam pasipriešinti. Kitu atveju, gyvensime nuolatinėje diktatūroje", - akcentavo dr. M. Puidokas.
Suvereniteto viršūnių susitikimo organizatoriai ir dalyviai ragina atidėti sprendimą dėl tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių pakeitimų ir naujos pandeminės sutarties, nes tvirtina, kad PSO pažeidė savo pačios įstatus, pagal kuriuos apie pasiūlymus dėl pakeitimų turi būti pranešta 194 valstybėms narėms ne vėliau kaip prieš 4 mėnesius.
Pasiūlymas dėl pakeitimų buvo pateiktas tik prieš kelias savaites, todėl nebuvo pakankamai laiko susipažinti su siūlomais pakeitimais.