respublika.lt

Seimo naujoko mintyse ne tik darbas: laukia asmeninis bankrotas ir Tailandas

(84)
Publikuota: 2025 vasario 09 18:41:27, Olava STRIKULIENĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
„Nemuno Aušros“ frakcijos narys Tomas Domarkas sako spėjantis viską - ir kokybiškai dirbti, ir gerai atostogauti. Eltos nuotr.

Seimo naujokas, „Nemuno Aušros" frakcijos narys Tomas Domarkas yra viešai puolamas gal tik šiek tiek mažiau nei šios partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis.

 

Mat T.Domarkas yra tris kartus teistas (sukčiavimas, apgaulingas apskaitos tvarkymas, aplaidus apskaitos tvarkymas). Seimo narys turi 1,8 mln. eurų skolą, todėl šiuo metu siekia, kad teismas paskelbtų jo asmeninį bankrotą. Bet gal labiausiai turėtų rūpėti, ar šis Seimo naujokas, apsikrovęs asmeniniais rūpesčiais dar spėja dirbti savo tiesioginį darbą?

T.Domarkas yra įsirašęs net į 29-ias tarpparlamentinių ryšių grupes, kai, pavyzdžiui, Seimo naujokė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė įsirašiusi tik į vieną. O šit T.Domarkas pasiryžęs bendrauti ir su žemaičiais, ir su Šv.Sostu, ir Saudo Arabija, Islandija, JAV, Kanada, Singapūru, Turkija, Čekija, Vokietija ir t.t. Ar spės?

„Tiesiog įsirašiau, nes buvo toks momentas, kada reikėjo įsirašyti, o po to jau galėsiu rinktis, - paaiškino T.Domarkas. - Vis tiek dabar pirmiausiai susipažinimai vyksta, yra galimybė visose grupėse sudalyvauti ir pasižiūrėti, kokios grupės bus man aktualios. Tada būtent jose ir pasiliksiu. Mintis yra tokia, kad jeigu į grupes neįsirašai, tai vėliau įsirašyti, negavus pradinės informacijos, jau sudėtingiau."

- Esate Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys. Koks jūsų pirmas įspūdis - ar komitetas tikrai gali apsaugoti Lietuvos miškus nuo barbariškų kirtimų ir šiaip daryti teigiamą įtaką Lietuvos aplinkosaugai?

- Darbas Seimo komitetuose, be abejo, yra reikšmingas. Kiekvienu klausimu pasisako visi to komiteto nariai, turintys skirtingas nuomones, gyvenimo patirtis, todėl tai yra labai aktualu priimant įstatymus.

Esu išrinktas Plungės-Rietavo vienmandatėje. Mes turime Žemaitijos nacionalinį parką. Tai viena. O kita - Rietavas yra Lietuvoje vienas miškingiausių rajonų. O Plungėje yra Telšių regiono atliekų tvarkymo centras. Tad su aplinkosauginiais klausimais tikrai yra kur padirbėti ir ką nuveikti.

Pagrindinis dalykas, ką dabar darau - tai bendrauju su įmonių vadovais, gilinuosi į jų problemas. Baisiausia yra tai, kai politikai neįsigilina į pačių dirbančių vadovų keliamas problemas ir bando už juos spręsti. Tada ir prasideda nesusipratimai.

- Klaipėdos universitete baigėte jūrų ūkio ekonomiką. O ką gero galima nuveikti Seimo Jūrinių reikalų komisijoje, kuriai priklausote?

Yra tam tikrų problemų, kurios yra visuotinės, bet nekoordinuojamos, todėl Jūrinių reikalų komisija ir skirta tas problemas koordinuoti. Nes tą pačią jūrinių reikalų problemą sprendžia ir Klaipėdos jūrų uosto direkcija, ir Vidaus vandens kelių direkcija, ir uoste veikiančios kompanijos. Esame jūrinė valstybė, o šiai dienai dėl karo Ukrainoje kroviniams įvairios sankcijos pritaikytos, krovinių srautai sumažėję, todėl ši komisija ieško būdų, kaip apjungti visas institucijas, susijusias su jūriniais reikalais. Juk negali visų problemų išspręsti tik Uosto direkcija ar Vidaus vandens kelių direkcija.

- Turite tris teistumus. Kaip manote, kodėl žemaičiai į tuos teistumus nekreipė dėmesio ir jus išrinko?

- Pirmas dalykas - tie teistumai buvo prieš 10 metų. Buvo padarytos kažkokios gyvenimo klaidos, už jas yra atsakyta. Ir manau, kad žmonės supranta, jog žmogus visada gali suklysti ir pasitaisyti. Todėl į tokius dalykus žiūri atlaidžiai. O žurnalistai ieško, kaip aš sakau, kažkokių išskirtinumų ir ta informacija pasinaudoja. Bet juk negalima į viską žiūrėti tik iš neigiamos pusės. Kažkaip pasigendu informacijos ir iš geros pusės.

O jei mane žurnalistai medžioja - tegul medžioja. Turiu dėmesio - ir ačiū. Dėl to plaukai nuo galvos nekrenta.

- Esate minėjęs, kad į Seimo viešbutį nesikeliate todėl, kad jums skirtos patalpos dar remontuojamos. Ar ne per toli važinėti iš Klaipėdos?

- Ne kiekvieną dieną gi iš Klaipėdos į Vilnių važiuoju. Tik tiek, kiek posėdžiauju. Pasiplanuoju laiką, pakeliui galima nuveikti kažkokių naudingų darbų. Juk mano darbas nėra susijęs tik su Vilniumi, Klaipėda ar Plunge. Darbas susijęs su visa Lietuva.

- Viešumoje prasprūdo informacija, kad Naujuosius Metus sutikote Ispanijoje. Buvote ten nuo gruodžio 30-osios iki sausio 5-os dienos. Ar ne per brangu ilsėtis Ispanijoje, kai turite milijoninę skolą ir siekiate asmeninio bankroto?

- Ar Seimo narys neturi teisės atostogauti?

- Na, oficialiai Seimo nariui atostogos tikrai nepriklauso.

- Jeigu tai yra suderinta su darbu, su posėdžiais, galiu ir pailsėti. Nesu praleidęs nė vieno posėdžio. Nei komitete, nei komisijoje. Manau, kad tai pasako apie mano atsakingumą.

O koks skirtumas - ar poilsiauti Lietuvoje prie šaltos jūros, ar pasidžiaugti saule? Kitas dalykas - bilietas, jeigu iš anksto užsisakai, kainuoja 20-30 eurų. Palangoje viešbutis kainuoja virš 100 eurų, o Ispanijoje galima apartamentus už tiek pasiimti savaitei. Čia nuo planavimo viskas priklauso.

- Kaip manote, ar teismas pritars jūsų asmeniniam bankrotui?

- Palikime tai spręsti teismui. Jis išreikalavo visokiausių dokumentų, kartais man net atrodė, kad kai kurie dokumentai - pertekliniai, bet visi teismo reikalavimai buvo įvykdyti, dokumentai pateikti, o toliau tegul sprendžia teismas.

Asmeninio bankroto atvejis Lietuvoje yra ne pirmas ir ne paskutinis. Vėlgi aiškiai esu ištransliavęs, kad mano skolos yra dėl mano laidavimo už įmonę prieš 12-15 metų, kurioje dirbau. Praradau ir savo asmeninius pinigus, kuriuos buvau investavęs. Tai skaudi praeitis, bet šiai dienai yra numatyta galimybė susitvarkyti tą dalyką per asmeninį bankrotą. Todėl tai ir darau.

- Paskutinis klausimas - ar tikrai vyksite vasario mėnesį pailsėti į Tailandą?

- Yra irgi suplanuota kelionė, bet nežinau, ar man pavyks išvykti... Kelionė buvo suplanuota prieš metus, kai dar neplanavau Seimo nariu tapti.

Kiek kainuoja tokia kelionė? Galima sutilpti į 2000 eurų, bet supraskite teisingai - yra šeima, yra sutuoktinė, kuri dirba. Manau, kad vieną kartą per metus galima paatostogauti.

Faktas

Klaipėdos apylinkės teismas trečiadienį atmetė parlamentaro T. Domarko prašymą dėl asmeninio bankroto. Bet šis sprendimas gali būti skundžiamas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
42
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (84)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip geriau pasielgti su migrantais Lietuvoje - priimti juos ar susimokėti solidarumo mokestį?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar įeis Grenlandija ir Kanada į JAV sudėtį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-10 -7 C

-9 -6 C

-5 -2 C

-4 -1 C

-3 0 C

0-3 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s