Net 16 metų be pertraukos Seime dirbusi parlamentarė Dalia Teišerskytė jau nuo lemtingos gegužės dienos, kai teisėsaugininkai pričiupo jos partijos lyderį Eligijų Masiulį, įtariamą stambaus kyšio ėmimu, jautė, kad reikės dairytis naujo darbo.
Parlamentarė tvirtino, kad neperrinkimas į Seimą jai nebuvo netikėtas, todėl jau seniai pradėjo galvoti, kaip toliau reikės gyventi.
„Aš nuo to lemtingo gegužės antradienio, kai imta kalbėti apie Eligijų Masiulį, supratau, kad tikriausiai nepateksiu į Seimą, ir ėmiau galvoti, ką veikti vėliau. Nutariau pirmiausia, kai tik baigsis kadencija, atsikvėpti - gal iki Naujųjų metų. O paskui turėsiu labai daug darbo, pilni stalčiai pradėtų knygų, rinkinių, kuriuos reikia sutvarkyti. Be to, nuo Naujųjų metų galbūt Kaune atsidarysiu mažą biurą, bet kol kas dar nesakysiu, ką ten veiksiu. Tik galiu pasakyti, kad tai irgi bus kūrybinis darbas“, - slapukavo D.Teišerskytė.
Politikė yra pripažinta poetė, tačiau sako, kad vien iš honorarų už savo kūrinius niekaip neišgyventų.
„Įmanoma išgyventi nebent tiems, kurie rašo knygas, kūrinius populiaraus (nenorėčiau sakyti - pigaus) turinio. Nei iš dainų, nei iš rimtos poezijos neišgyvensi. Klausiate, ar pavyko pasitaupyti pinigų dirbant Seime? Turbūt juokaujate. Tikiuosi, kad duos gerą išeitinę kompensaciją, tai bent mašiną nusipirksiu. Mašinai turėtų užtekti“, - vylėsi moteris.
D.Teišerskytė jaučiasi pamaloninta tuo, kad daug žmonių džiaugiasi, jog ji nebeperrinkta į Seimą. Džiaugiasi ne iš piktos valios, o tikėdamiesi, kad ji dabar atsiduos tik kūrybai ir padovanos daug puikių kūrinių.
„Pilnas mano internetas, pilnas feisbukas fantastiškiausių laiškų, žodžių. Aš vos neapsiverkiau, kai visa tai perskaičiau, kai pamačiau tiek žmonių gerumo: kad jie tikisi iš manęs daugiau kūrybos, sugrįžimo į įvairius susitikimus ir taip toliau“, - džiaugėsi poetė.
Pasak jos, Seime kūrybai beveik nebuvo laiko: grįžus po įtempto darbo namo, kūrybinės mintys į išūžtą galvą retai ateidavo, įkvėpimas rečiau apsilankydavo.
Politikė sakė, kad, nors Seime dirbo net 16 metų, ne visas sritis pavyko perprasti. Tiesa, ji neapsiribojo ir vien kultūros ar švietimo sritimi.
„Garsieji 2 procentai, kuriuos žmonės gali pervesti, buvo mano pirmosios kadencijos šedevras. Daugiavaikių motinų valstybinės pensijos, Dainų švenčių įstatymas ir visi kiti įstatymai, kurie buvo susiję su menu ar kultūra, be mano buvimo tikrai neapsiėjo, todėl turiu kuo didžiuotis. Man moraliai gerai buvo tuo, kad niekada nelindau ten, kur neišmanau - į Biudžeto ir finansų komitetą, Užsienio reikalų ir panašiai. 12 Metų dirbau Švietimo, mokslo ir kultūros komitete, kur man buvo viskas aišku“, - kalbėjo D.Teišerskytė.
Moteris užtikrino, kad parlamente jos, kaip Seimo narės, daugiau niekada nebepamatysime: „Juk po ketverių metų aš jau būsiu visiška bobutė. Tačiau tai nereiškia, kad visą laiką sėdėsiu namie ir ką nors kursiu. Turiu įvairiausių įsipareigojimų, pilną sąsiuvinį pakvietimų į bibliotekas, mokyklas, kultūros centrus, turiu didžiulę sodybą, kurioje reikia dirbti išsijuosus.“
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“