Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, siūlydamas atnaujinti diskusijas dėl įstaigų „prie Seimo" būtinybės. Parlamentaro manymu, dalis tokių institucijų veikia neefektyviai, naudoja daug išteklių, o rezultatai abejotini.
„Įstaigos su statusu „prie Seimo" užsiima vykdomąja, konsultacine veikla arba iš viso neaišku, ką jos veikia, todėl jų sąryšis su Seimu abejotinas. Jos kasmet kainuoja vis brangiau, o piliečiai nežino, ką jos veikia, ir nėra net girdėję apie tokias įstaigas, todėl tikiuosi konstruktyvios diskusijos. Vyriausybė žada imtis valstybės pertvarkos, todėl Seimas neturėtų atsilikti", - sako Seimo narys.
Prie Seimo veikia daugiau kaip 20 įstaigų: Valstybinė kultūros paveldo komisija, Etninės kultūros globos taryba, Lietuvos švietimo taryba, Nacionalinė sveikatos taryba ir kt.
„Kai kurių institucijų pagrindinė veikla yra posėdžiauti ir apie tai informuoti kitas valstybės institucijas. Finansavimas skiriamas darbo užmokesčiui ir komunalinėms paslaugoms apmokėti, o jokia kita veikla nevykdoma. Taip elgtis nepadoru prieš valstybės mokesčių mokėtojus. Jau buvo ne vienas bandymas persvarstyti šių įstaigų reikalingumą, bet ne paslaptis, kad jose dirba politikų bičiuliai, todėl tokie bandymai sulaukia aršaus pasipriešinimo", - teigia K. Masiulis.
Jis primena, kad dar 2011 m. dirbusi Saulėlydžio komisija buvo suabejojusi įstaigų „prie Seimo" nauda, bet palaikymo tarp politikų tokie svarstymai nesulaukė.