Valdančiosios koalicijos į Seimo pirmininko postą siūlomas Saulius Skvernelis tikina, kad prezidento sprendimas „Nemuno aušros“ partinių kandidatų netvirtinti į Vyriausybę yra suprantamas. Tačiau politikas neatmeta galimybės, kad Remigijaus Žemaitaičio vadovaujamai politinei partijai gali pavykti atrasti tinkamus į šias pozicijas technokratus.
„Tikrai ta pozicija prezidento yra suprantama, nuogąstavimai taip pat yra suprantami. Bet tas saugiklis išsakytas prezidento dėl ministrų tvirtinimo man yra suprantamas ir priimtinas“, – prezidento poziciją dėl „Nemuno aušros“ partinių kandidatų įvertino Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas.
„Profesionalių žmonių, technokratų, kurie galbūt ne kažkokiomis išankstinėmis nuostatomis vadovausis, bet norės dirbti Vyriausybėje pagal tas atsakomybių sritis, tai tikrai atsiras. Būnant ne partijos nariu, būnant tuo technokratiniu ministru ir išlaikoma tam tikra distancija, ir atliekamas prasmingas darbas. Bet čia jau yra jų rūpestis, kaip surasti tokius žmones“, – sakė jis.
S. Skvernelis neatmeta galimybės, kad dėl šio prezidento sprendimo gali keistis ir šiuo metu koalicijos partijoms numatyta ministerijų dėlionė.
„Gali būti tie pokyčiai, bet tada vėlgi koalicijos susitarimas yra. Matyt, tos bendros kvotos nesikeistų, bet tarp ministerijų, jeigu toks prezidento ir premjero lūkestis bus suderintas, tai visai įmanoma“, – svarstė jis.
Visgi demokratų lyderis tiesiogiai neatsakė į klausimą, ar sutinka su šalies vadovo pasvarstymais, kad sudaryti koaliciją su „Nemuno aušra“ buvo klaida.
„Mes visi galime savo nuomones (išsakyti – ELTA), įvertinti, kad tai yra klaida. Tai yra prezidento nuomonė. Tai prezidento nuomonė yra gerbtina. Bet vėlgi, ar buvo alternatyvų? Mes manome taip pat, kad buvo alternatyvų iki praeito penktadienio vakaro“, – sakė S. Skvernelis.
„Dabar parašai sudėti ir būtų čia turbūt keista kažką klaidom vadinti, bet pagrindinis dalykas (...) dabar tiesiog imtis konkrečių darbų. Ir šiandieną nėra jokio pagrindo kalbėti, kad ar tiek būsima Vyriausybė, tiek dauguma gali kelti grėsmę, kalbant apie požiūrį į antisemitizmą ir kažkokius dalykus. Net ir sutartyje atsirado dar vienas punktas aiškesnis“, – akcentavo jis.
ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Savo ruoštu naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento konservatorių rėmėjai rengia protesto akciją „Dešimt tylos minučių“.
Kaip skelbia organizatoriai, ketvirtadienį, kai parlamento rūmuose prisieks naujasis Seimas, protesto dalyviai kreipsis į socialdemokratus, demokratus „Vardan Lietuvos“ ir šalies prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami pokyčių koalicijoje.
Protesto metu susirinkusieji planuoja tylos minutėmis pagerbti vertybes, kurias, anot organizatorių, formuojama koalicija pasiruošusi paminti: politinį padorumą, Lietuvos tarptautinę reputaciją, kadaise sunaikintų Lietuvos piliečių žydų atmintį, dalintų pažadų ir pareiškimų patikimumą.