Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad į Vyriausybės programą neįtrauktas Stambulo konvencijos ratifikavimas šiuo metu Lietuvai nėra reikalingas. Anot jo, siekiant kovoti su smurtu artimoje aplinkoje, šalyje pakanka ir nacionalinių teisės aktų.
„Jeigu matysime, kad yra nepakankamas nacionalinės teisės reguliavimas, susijęs su smurtu, ypatingai artimoje aplinkoje, tai bus šie įstatymų pakeitimai padaryti. Tačiau normos, susijusios su apsauga nuo smurto, yra perkeltos į nacionalinę teisę“, – trečiadienį žurnalistams aiškino S. Skvernelis.
„Stambulo konvencija galbūt daugiau išlikusi kaip vertybinių karų iš praėjusios kadencijos tema, kai buvo nesvarbu galutinis rezultatas – svarbu procesas“, – pabrėžė jis.
Tuo metu kalbėdamas apie partnerystės įstatymą, politikas tikina, kad kadencijos metu Ministrų kabinetas galėtu sutarti dėl kartu poroje gyvenančių skirtingų lyčių asmenų teisinės apsaugos.
„Manau, kad Vyriausybės programoje neatsitiktinai to nėra, o tam, kad nebūtų keliami lūkesčiai, kuriais tam tikros žmonių grupės buvo tiesiog maustoma ketverius metus. (...) Mūsų politinė partija mato, kad reikia atrasti būdų spręsti kartu poroje gyvenančių asmenų teisinės apsaugos įstatymo prizmę ir klausimus“, – tvirtino S. Skvernelis.
„Tai nėra kalba apie tos pačios lyties asmenis. Kalbame apie asmenis, kurie gyvena skirtingų lyčių, bet nesusituokę. Kalbame apie jų teisinės apsaugos principus, kurie šiandien nėra išspręsti. (...) Šioje vietoje galėtume sutarti“, – pridūrė jis.
Kaip anksčiau skelbė ELTA, naujoji Vyriausybė žmogaus teisių srityje sieks kovoti su antisemitizmu, ksenofobija ir bet kokios formos neapykantos kurstymu. Taip pat žada skirti dėmesį kovai su neapykantos nusikaltimais, nukreiptais prieš LGBT asmenis, kitas diskriminaciją jaučiančias bendruomenes. Be to, ketinama perkelti ES direktyvą dėl kovos su smurtu prieš moteris ir smurtu artimoje aplinkoje į Lietuvos teisę.
Trečiadienį naujosios Vyriausybės programą S. Skvernelis aptarė ir su Lietuvos žmogaus teisių centro direktore Jūrate Juškaite. Pasak jos, apmaudu, kad tarp siekių nėra partnerystės ir Stambulo konvencijos, tačiau šių klausimų laidoti kol kas nederėtų.