Prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, jog mato alternatyvų koalicijoje veikiančiai Remigijaus Žemaitaičio „Nemuno aušrai“, Seimo pirmininkas, demokratų „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis sako, jog tai jau nebe pirmas šalies vadovo signalas valdančiosios daugumos atstovams. Pasak politiko, šias žinutes „reikėtų kažkada išgirsti“.
„Aš tikrai vertinu prezidento pasisakymus, vertinimus ir tas signalas jau buvo ne vienas, man atrodo, iš prezidento išsakytas. Reikėtų kažkada išgirsti“, – antradienį, prieš prasidedant iškilmingam Kovo 11-osios minėjimui Seime, žurnalistams sakė S. Skvernelis.
„Bet šiandien, matyt, svarbiausia, kad galėtume švęsti, švęsti laisvę, nepriklausomybę. Ir kiekvienas galime spręsti ir vertinti įvairias politines partijas, politikus ir tai, kaip mes siejame savo ateitį su jų vienokiu ar kitokiu darbu“, – pridūrė jis.
Pirmadienio vakarą LRT televizijai G. Nausėda teigė matantis alternatyvų, kuo būtų galima pakeisti įtampas valdančiosios koalicijos gretose keliančią R. Žemaitaičio vedamą „Nemuno aušrą“.
„Tikrai yra alternatyvų ir jeigu būtų bent mažiausias noras tų alternatyvų ieškoti, jos būtų atrastos“, – akcentavo G. Nausėda.
ELTA primena, kad šeštadienį vykusio partijos suvažiavimo metu Seimo pirmininkas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis S. Skvernelis pareiškė – eiti į koaliciją su Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama „Nemuno aušra“ buvo klaida.
Tiesa, sausį S. Skvernelis buvo užsiminęs, kad suvažiavime partija gali spręsti ir buvimo koalicijoje klausimą. Visgi, perrinktas pirmininkas tik paragino demokratų „Vardan Lietuvos“ skyrius pradėti diskutuoti šiuo klausimu.
Pernai rudenį darbą pradėjusiame naujajame Seime dirba trijų politinių jėgų valdančioji dauguma – parlamento rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Minėtų politinių jėgų koalicija turi užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.
Prieš rinkimus LSDP lyderiai žadėjo į koaliciją su „aušriečiais“ neiti. Dar po pirmojo Seimo rinkimų turo socialdemokratai vedė pokalbius su „Vardan Lietuvos“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Visgi, vėliau, Vilijai Blinkevičiūtei atsisakius tapti premjere, sutarta plėsti konsultacijų ratą – diskutuota ir su liberalais, ir su „aušriečiais“. Galiausiai priimtas sprendimas dėl trijų jėgų koalicijos – LSDP, „Nemuno aušra“ ir „Vardan Lietuvos“.
Toks sprendimas sulaukė aštrios kritikos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Savo ruožtu prezidentas Gitanas Nausėda LSDP sprendimą formuoti koaliciją su „Nemuno aušra“ pavadino klaida.