Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad 2 procentų nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) finansavimas gynybai nėra riba ir, esant poreikiui, jis galėtų dar augti.
"Tai yra Vyriausybės pozicija, kad mes turime savo saugumui skirti tiek lėšų, kiek galėtume pirmiausia pati, kaip valstybė, galvoti esant grėsmei, kad galėtume apginti savo žmones. (...) Tai tikrai nėra riba, kad mes, pasiekę dviejų procentų finansavimą, sakytume - viskas. Vertinsime ir valstybės finansines galimybes, ir geopolitinę situaciją aplink Lietuvą", - sakė S. Skvernelis.
Jis pažymėjo, kad yra užsibrėžtas tikslas pasiekti 2 proc. nuo BVP gynybos finansavimą 2018 metais, paskui esą būtų vertinama pagal situaciją.
Kitąmet gynybai planuojama skirti apie 1,8 proc. nuo BVP.
Premjero nuomone, vien kelti finansavimą gynybai nepakanka, todėl jis palaiko jį į pareigas delegavusio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio idėją dėl karinio moksleivių ir studentų rengimo.
"Aš manau, kad jeigu mes kalbame apie visuotinę šalies gynybą, tai negalime orientuotis tik į 2 proc. ar 2,5 proc. finansavimą, tikintis, kad tik profesionali šauktinių kariuomenė gali garantuoti ir mūsų saugumą, ir svarbiausia - atgrasymą. Atgrasymą garantuoja visos visuomenės nusiteikimas ir pasirengimas ginti kraštą. Karinio rengimo, krašto gynybos, pilietinio ugdymo kompleksinis pasirengimas turėtų būti kuo anksčiau skatinamas, ir vienas iš būdų yra - ir mokykla, ir aukštoji mokykla, kur tai galėtų būti vykdoma", - sakė S. Skvernelis.
S.Skvernelis - prieš atostogų tarpušvenčiu įteisinimą
Premjeras Saulius Skvernelis nemano, kad Vyriausybė svarstytų galimybę įteisinti atostogas tarpušvenčiu, tačiau yra už diskusijas apie tai, kad būtų galima perkelti tarp ilgųjų savaitgalių įsiterpusį darbadienį į poilsio dieną.
"Jeigu reikėtų paklausti, ar būtų galima, kad visi nedirbtų ir gautų darbo užmokestį, tai (...) nemanau, kad mes kada nors grįšime prie tos temos. Bet dėl vadinamųjų ilgųjų savaitgalių, kai viena diena įsiterpusi, matyt, reikėtų pasvarstyti, kiek tai yra prasminga ir ekonomiškai efektyvu, ypač kalbant apie viešąjį sektorių, išbūti tą dieną darbe dažnai su minimaliais pajėgumais ir darbo efektyvumas nėra toks, koks turėtų būti", - sakė S. Skvernelis.
Anot jo, "galbūt būtų tikslinga svarstyti grįžti prie tvarkos", kada būtų galima perkelti darbo ir poilsio dieną.
Tokia galimybė buvo įteisinta iki 2012 metų, tačiau vėliau Vyriausybė ją panaikino.