Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad naujas Darbo kodeksas su pataisomis, dėl kurių sutarta Trišalėje taryboje, įsigalios šių metų liepos 1 d. Visi nesutarimai, jo teigimu, bus vėl nukreipiami svarstyti į Trišalę tarybą, taip pat nebus pritarta įvairioms Seimo narių registruojamoms pataisoms.
"Buvo pristatytos tos pozicijos, dėl kurių Trišalėje taryboje sutarta, buvo pristatytos ir pozicijos, dėl kurių sutarimo nerasta. Vyriausybė kitą trečiadienį, balandžio 19 d., adaptuos ir atiduos Seimui. Visi nesutarimai, kurie yra, jie bus nukreipiami į Trišalę tarybą, diskusijos toliau vyks, bus ieškoma sprendimų. Esminis dalykas, kad šiandien padėtas taškas, ir liepos 1 d. šitas kodeksas su pataisomis, dėl kurių sutarta, įsigalios", - antradienį po valdančiosios koalicijos pasitarimo Seime sakė S. Skvernelis.
Jis tvirtino, kad Seimo narių registruotoms Darbo kodekso pataisoms nebus pritarta. "Jeigu bus bandoma Seime įregistruoti įvairias pataisas, tai koalicija nusprendė, kad jos turėtų būti atmestos", - sakė S. Skvernelis.
Praėjusių metų pabaigoje Seimas atidėjo naujo Darbo kodekso įsigaliojimą iki 2017 m. liepos 1 d. Ginčytinas kodekso nuostatas Trišalėje taryboje svarstė profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai.
Pavasario sesijoje Seimas turės galutinai apsispręsti dėl Darbo kodekso.
Valdančioji koalicija tariasi dėl Darbo kodekso
Antradienį Seimo rūmuose susirinkusi valdančioji "valstiečių" ir socialdemokratų koalicija tariasi dėl Darbo kodekso priėmimo Seime, dėl siūlymo nustatyti mokyklų vadovų kadencijas, taip pat dėl alkoholio reglamentavimo.
Posėdyje dalyvauja Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Premjeras Saulius Skvernelis, ministrai. Valdančiųjų posėdis vyksta už uždarų durų.
Praėjusių metų pabaigoje Seimas atidėjo kai kurių socialinio modelio teisės aktų, t.y. Darbo kodekso, Užimtumo įstatymo, Nedarbo socialinio draudimo įstatymo įsigaliojimą iki 2017 m. liepos 1 d. Ginčytinas kodekso nuostatas Trišalėje taryboje svarstė profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai. Pavasario sesijoje Seimas turės galutinai apsispręsti dėl Darbo kodekso.
Seimas svarsto Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teikiamas Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama riboti švietimo įstaigų vadovų kadencijų skaičių. Planuojama nustatyti, kad švietimo įstaigų vadovai gali būti skiriami į pareigas viešo konkurso būdu penkeriems metams, tačiau ne daugiau kaip du kartus iš eilės toje pačioje įstaigoje.
Pagal projektą, pasibaigus penkerių metų kadencijai, švietimo įstaigos vadovas atleidžiamas iš pareigų ir darbo sutartis su juo nutraukiama. Siekiant nepertraukiamo vadovavimo švietimo įstaigai, siūloma nustatyti, kad konkursas būtų skelbiamas likus ne mažiau kaip 3 mėnesiams iki švietimo įstaigos vadovo kadencijos pabaigos.