Vyriausybė nusprendė iš savo vargano rezervo skirti dar 3,3 mln. eurų Sveikatos apsaugos ministerijai, kad ši devynis mėnesius galėtų vykdyti „informacijos apie COVID-19 sklaidą".
Ministerijos prašyme skirti 3,3 mln. eurų nurodyta, kad pinigai bus skirti „televizijai, internetiniams portalams, radijo stotims, lauko reklamai, specializuotai žiniasklaidai sveikatos, mokslo temomis, periodinei spaudai, reklamai socialiniuose tinkluose bei kitoms viešinimo iniciatyvoms".
Tai neprasprūdo pro akis ekspremjerui, dabartiniam Seimo opozicijos lyderiui Sauliui Skverneliui.
„Mes matome, yra ligoninių pareiškimų, kad baigėsi reikalingi rezervai. Matome, kad nebėra Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo, medikų atlyginimai nebus didinami. Ką jūs dar norite skleisti už 3,3 mln. eurų per 9 mėnesius apie ligą? Ar nemanote, kad tai yra tiesiog lėšų švaistymas?", - per Vyriausybės valandą Seime S.Skvernelis pasiteiravo sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio.
Tačiau ministras buvo lakoniškas.
„Čia turima omenyje informacinė kampanija plačiąja prasme, tai liestų ir vakcinavimą, ir testavimą, ir visus kitus dalykus, susijusius kovojant su pandemija. Toks būtų mano trumpas atsakymas", - nedaugžodžiavo A.Dulkys.
Parlamentaras Antanas Vinkus, priminęs, kad pirmąja vakcinos doze Lietuvoje jau paskiepyta per 0,5 mln. žmonių, antrąja - beveik 200 tūkst., pastebėjo, kad ir jie negali būti saugūs, jog neužsikrės ir neužkrės kitų.
„Spaudoje skaitome, kad pasiskiepiję žmonės toliau yra viruso nešiotojai ir serga patys, tik lengvesne forma. Gal jums žinoma statistika, kiek žmonių Lietuvoje susirgo po vakcinavimo?", - paklausė A.Vinkus.
Deja, A.Dulkys tokios statistikos neturėjo.
„Vakaro žinios" primena, kad šią savaitę profilaktinio testavimo metu teigiami koronaviruso rezultatai nustatyti dviem vietos ligoninės medicinos darbuotojams. Abu jie po dvi skiepų dozes gavo dar sausį, pernai gruodį netgi buvo persirgę COVID-19, taip pat jų kraujyje yra pakankamai antikūnų, nes imunoglobulino testas jiems buvo daromas prieš profilaktinį testą.