Trečiadienį krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas Raimundas Vaikšnoras pristatys dronų integraciją Lietuvos kariuomenės struktūrose.
Pristatymo metu ketinama apžvelgti tolimesnius dronų įsigijimo planus bei aptarti bepiločių orlaivių integracijos Lietuvos kariuomenėje procesą. Renginio metu taip pat bus galima apžiūrėti dar tik planuojamus pirkti dronus, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).
Ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvos kariuomenė yra įtraukusi Bepiločių orlaivių ir priešdroninių sistemų mokymą į Bazinio kario kurso programą bei vykdo bepiločių orlaivių instruktorių kursus profesinės karo tarnybos kariams.
Pirmadienį Gynybos resursų agentūra pranešė iš penkių Lietuvos kovinių dronų gamintojų įmonių už 8 mln. eurų perkanti dronų, kuriuos perduos Lietuvos kariuomenei ir Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.
Kaip nurodo ministerija, agentūra pasirašė sutartis su 5 Lietuvos įmonėmis: „Dangolakis“, „RSI Europe“, „Ltmiltech“, „Granta Autonomy“ ir „Unmanned Defense Systems“.
Lietuvos kariuomenei bus pristatyta daugiau nei 2,3 tūkst. kovinių dronų (FPV) už 3 mln. eurų, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms – beveik 5 tūkst. tos pačios rūšies dronų už 5 mln. eurų
Dronai tiek Ukrainai, tiek Lietuvos kariuomenei perkami su visais papildomais priedais, paleidimui ir valdymui reikalinga įranga ir mokymais.
Planuojama, kad pirmieji dronai Ukrainą pasieks jau šių metų rugsėjo mėnesio pabaigoje. Visi dronai tiek Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, tiek Lietuvos kariuomenei bus pristatyti iki šių metų pabaigos.
ELTA primena, kad liepos pabaigoje buvo nuspręsta skirti papildomus 20 mln. eurų įvairių tipų kovinių dronų ir bepiločių žvalgybinių orlaivių įsigijimui.