Pirmadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) vykusiame Trišalės tarybos posėdyje svarstant ginčytinas naujojo Darbo kodekso nuostatas profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovams pavyko sutarti dėl privalomos informacijos pateikimo darbuotojams pareikalavus, dėl Trišalės tarybos atstovų atrankos kriterijų.
Anot pranešimo, posėdyje sutarta, kad informacija apie darbo užmokestį pagal lytį bus teikiama, jei profesijos grupėje yra daugiau nei du darbuotojai. Taip pat nuspręsta nekeisti nuostatų, kad darbuotojai turės teisę, išdirbus daugiau nei trejus metus darbo vietoje, esant ypatingoms aplinkybėms, prašyti darbdavio leisti dirbti ne visą darbo dieną, tačiau dėl sudėtingų sąlygų pastarieji galėtų netenkinti šio prašymo. Vis dėlto jei jis bus patenkintas, darbuotojui negalės būti mokamas mažesnis nei minimalus valandinis darbo užmokestis už realiai išdirbtą darbo laiką.
Trišalės tarybos nariai bus priimami, keisis pagal tuos pačius kriterijus, kaip buvo nustatyta prieš mėnesį pasipildžius tarybai. Organizacija turėtų veikti ne mažiau kaip trejus metus, būti juridiniu asmeniu, turėti ne mažiau kaip penkis darbuotojus, jai neiškelta bankroto byla, neturi skolų, veikia tarptautiniu lygmeniu, turi atstovų ar padalinių teritoriniu lygmeniu.
Dėl terminuotų darbo sutarčių, dėl darbo grafikų, darbuotojų atstovų papildomos apsaugos, kolektyvinės sutarties sudarymo, interesų konfliktų sutarti nepavyko. Buvo užfiksuotos skirtingos nuomonės.
Susitarus dėl didžiosios dalies esminių ginčytinų klausimų, naujojo Darbo kodekso projektas turės būti teikiamas Seimui svarstyti, kad būtini pakeitimai būtų padaryti dar iki šių metų liepos 1 d., kai turėtų įsigalioti šiuo metu atidėtas naujasis Darbo kodeksas.