respublika.lt

„Troliai", purvas, postų dalybos - o Seimas dar net dirbt nepradėjo!

(168)
Publikuota: 2024 lapkričio 14 07:29:26, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 1 nuotr.
Su „valstiečiais“ rinkimuose dalyvavęs Ignas Vėgėlė neslepia, kad yra įtampos. Eltos nuotr.

Į Seimą su „valstiečių" sąrašu išrinktas advokatas Ignas Vėgėlė tapo interneto „trolių" taikiniu. Gavęs laišką iš asmens, prisistačiusio Agne Širinskiene, jis sulaukė pasiūlymo prisijungti prie „Nemuno Aušros" ir tapti teisingumo ministru. I.Vėgėlė sako iš karto supratęs, kad jį kalbina „trolis" ir neslepia, kad pavargęs nuo visų intrigų jau laukia tikrojo darbo Seime pradžios.

 

I.Vėgėlės ir netikros A.Širinskienės susirašinėjimas buvo paviešintas pirmadienio vakarą, nors iš nuotraukų matyti, kad susirašinėjimas vyko lapkričio 8 d. Kaip teigia susirašinėjimą paviešinęs Andrius Tapinas, I.Vėgėlė iš netikro A.Širinskienės vardu registruoto elektroninio pašto sulaukė tokio laiško: „Sveikas, Ignai, sakyk, ar sutiktum pasikalbėti apie Tavo perėjimą į koaliciją su tam tikromis sąlygomis? Tik apsvarstymui kol kas klausimas."

I.Vėgėlė atrašė, kad ketina kalbėtis Seime su visais, o tuomet sulaukė tokio turinio laiško: „Ačiū, Ignai. Kadangi čia viskas rutuliojasi labai greitai, paklausiu tiesiai - jeigu su Rimu prisijungiate prie koalicijos ir už solidarumą gaunate Teisingumo ministeriją (tiesą sakant, nedegu noru joje dirbti) - ar svarstytumėte tokį variantą?"

Skelbiama, kad I.Vėgėlė pasiūlė susitikti ir viską patarti, tačiau galiausiai sužinojo, kad susitikimo nebus. „Ignai, Saulius vetuoja paties dalyvavimą, tai rytoj ryte kol kas nesusitikim. Bandysime dar įtikinti juos", - neva tokį laišką I.Vėgėlė gavo iš A.Širinskienės vardo pašto.

Kai susirašinėjimas buvo paviešintas, A.Širinskienė iš karto patikino, kad tai - ne jos elektroninis paštas ir ne jos pasiūlymas I.Vėgėlei, o šis paviešino susirašinėjimo pabaigą, kurioje prisipažįsta, kad susitikti siūlė tik norėdamas sužinoti, kas jį „trolina".

- Viešai svarstoma, ar ketvirtadienį pasirodysite Seime, o gal visgi nuspręsite pasitraukti? - „Vakaro žinios" paklausė Igno VĖGĖLĖS.

- Aš kaip tik laukiu pirmojo Seimo posėdžio, priesaikos ir darbo Seime. Įvairios intrigos, laiškų siuntinėjimai ir visa kita pabodo. Norisi dirbti, o ne murkdytis tokioje politikams gal įprastoje terpėje.

- Kitokių darbo Seime sąlygų tikėjotės, nusprendęs dalyvauti rinkimuose?

- Turbūt tikėtis, kad bus visko, buvo galima. Tikėjausi, ir žinojau, kad bus visokių interesų derinimų. Bet liūdina intrigų, apkalbų, gandų gausa, kuri užgožia tikrą darbą. Ar per pastarąsias dvi savaites girdėjote kalbėjimą ar debatus apie programų turinį? Kalbama apie pozicijas, ministrus, lyg politikams svarbiausia postai, o ne turinys. Turbūt žmogui mažiausiai rūpi, kas bus ministru ar komiteto pirmininku, jam rūpi, kaip bus keičiama Lietuva.

Net koalicinėje sutartyje aš pasigendu daugybės atskirų partijų įsipareigojimų. Viliuosi, kad nuo ketvirtadienio nueisime nuo intrigų ir pereisime prie programinių dalykų ir darbų Lietuvai. Nors matant, kaip viskas vyksta dabar, tos vilties nedaug.

- Sakėte, kad save politikoje matote tik tuo atveju, jeigu bus galimybės nulemti tikrus pokyčius. Kaip įsivaizduojate tai, esant opozicijoje?

- Turiu vilties. Valdančioji dauguma yra didelė ir stipri. Nebėra konservatorių ir liberalų valdymo. Išėjus man iš Seimo, daugiau niekas nekeltų klausimų, kuriuos kėliau aš su savo komanda. Niekam nėra svarbu politinės sistemos pertvarka, rinkimų įstatymų peržiūra. Koalicinėje sutartyje tai nėra akcentuojama. Kažkas turi kelti šiuos klausimus, įtikinti kitus, kad tai naudinga visai politinei sistemai. Keistis yra naudinga. Ir aš viliuosi tai daryti. Žinoma, kad lengviau pavyktų būnant valdančiojoje daugumoje.

Aš abejoju, kad būsiu opozicijoje. Manau, kad būsiu mažumoje. Nes yra valdančioji dauguma ir mažuma, kuri dar atskyla į opoziciją. O aš nesu opozicija šiai valdančiajai daugumai. Manau, kad dalis jų sprendimų turėtų atitikti mano viziją Lietuvai.

- Tikitės sulaukti pasiūlymo prisijungti prie koalicijos?

- Nei tikiuosi, nei laukiu. Tikėtis po tokios koalicijos formavimo komedijos, nereikia. Reikia nusistatyti, kad darbas bus toks, koks bus. O jeigu bus tokia galimybė - gerai, jeigu nebus tokios galimybės - puiku. Aš nesiveržiu į jokias pozicijas.

- Antradienį plačiai aptarinėtas „trolių" pasiūlymas Jums jungtis prie „Nemuno Aušros" ir imtis teisingumo ministro darbo. Domintų toks pasiūlymas, jeigu jis būtų realus?

- Kalbant apie tą pasiūlymą, aš iš karto numačiau, kad tai yra „trolis". Žurnalistams buvo perduota tik dalis susirašinėjimo ir tai buvo padaryta tyčia. Aš iki šiol aiškinuosi, kas tokią žemą kultūrą bando atnešti į Seimą. O kalbant apie kažkokius perėjimus, aš to nesvarsčiau ir nesvarstau.

Be to, kol kas frakcijų dar nėra, yra tik partijos.

- Bet prie „valstiečių" frakcijos jungsitės?

- Kai prisieksime, bus išrinktas Seimo pirmininkas, tie, kurie mato save vienoje ar kitoje frakcijoje, susitiksime. Aš tikrai noriu susitikti su „valstiečių" sąrašo grupe ir kalbėti dėl frakcijos kūrimo. Frakcijos kūrimas nėra paprastas darbas mūsų atveju. Lengva sukurti frakciją, kai yra partija. O kai yra nepartinių žmonių, reikės aptarti daug dalykų, kad kuo efektyviau būtų galima dirbti.

- R.Karbauskis šią savaitę sakė, kad tikrai „nepasirašytumėte" teisingumo ministro postui. Paviešintu Jūsų susirašinėjimu su „troliu" bandoma parodyti, kad Jus visgi domintų toks postas?

- Tai tebuvo „trolių" susirašinėjimas. Mane domintų bet kokia pozicija, kuri leistų įgyvendinti kuo daugiau mano programinių teiginių. Bet aš nesiveržiu į jokius postus. Šiame etape užimti teisingumo ministro pareigas, turint omenyje „Nemuno Aušros" lyderio teisines problemas, būtų ypač rizikinga. Aš sunkiai įsivaizduoju profesionalo teikimą į šį postą nuo šios partijos. Koks interesų konfliktas gali kilti ministrui, atsakingam ir už teismų sistemą, kai partijos, kuri jį teikė, vadovas šiuo metu yra teisiamas. Bijau, kad galime turėti panašų žmogų kaip Evelina Dobrovolska (Ewelina Dobrowolska) - be patirties ir be tinkamos kvalifikacijos.

Todėl aš pasiūliau, kad „valstiečių" frakcija padėtų suformuoti Vyriausybę ir pasiūlytų ministrus, kurie nuimtų interesų konfliktus.

- Savo viename įraše rašėte, kad derybos dėl valdančiosios koalicijos iš dalies nepavyko dėl R.Karbauskio dalyvavimo jose. Jūsų viziją dėl frakcijos jis viešai kritikuoja. Kaip matote galimybes sėkmingai suburti vieningą frakciją, kai požiūriai taip skiriasi?

- Manau, kad požiūriai nesiskiria. Aš viešai įvardiju tai, ką kiti kalba „puse lūpų". Sakau tai, ką matau ir manau.

- Nekalbant apie puolimą ir purvo pylimą, Jums, kaip advokatui, net ir finansiškai neapsimoka dirbti Seime. Buvo minčių, kad ėjimas į rinkimus buvo klaida?

- Rezultatas iš tiesų šiek tiek nuvylė. Nenoriu nieko kaltinti, reikia įsivertinti mūsų pačių padarytas klaidas. Žinoma, kad buvo tikimasi visiškai kitokio rezultato. Darbas opozicijoje yra labai ribotas norint pasiekti savo tikslus. Tad jeigu laiką atsukus atgal, sakyčiau, kad neverta eiti į Seimą turint tokį rezultatą, koks jis yra dabar. Bet žinant, kokį palaikymą man suteikė žmonės, atsisakyti mandato ar kalbėti apie apsimokėjimą, nebūtų etiška.

- Neseniai vėl Jums teko aiškintis dėl to, kaip esate susijęs su pedofilija įtariamo Kristijono Bartoševičiaus byla, ar joje nukentėjęs nėra Jūsų sūnus. Ar dalyvavimo politikoje kaina neatrodo per didelė?

- Noriu aiškiai pasakyti - mano vaikas nėra nukentėjęs šioje byloje.

Taip, kaina yra didelė. Iki šiol yra sustabdytas ikiteisminis tyrimas dėl vieno iš mano vaikų sužalojimo prezidentinės kampanijos metu. Kodėl ir kaip, niekas nežino. Pradėti įvairūs tyrimai prieš su manimi siejamus asmenis, mano giminaičius, vykdyti tyrimai prieš jų verslus.

Taip, kaina didelė. Bet turbūt vertėjo ją sumokėti. Aš nebūtinai turiu užimti kažkokias pareigas ar būti kažkokiu išimtiniu ar vieninteliu. Didžioji dalis mano prezidentinės kampanijos idėjų dabar yra atgulę į įvairių partijų programas. Matau, kas nuėjo tuo pačiu keliu. Nesakau, kad tai nukopijuota. Galbūt mes panašiai matome būtinus pokyčius Lietuvoje. Kartu garsiai kalbėdami sugebėjome pasiekti, kad dabar valdančioji dauguma bus kita. Sutinku, kad jai veikti bus sunku. Skandalų bus, bet manau, kad bjauresnės valdančiosios daugumos, nei nueinanti, Lietuva jau nesulauks.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
269
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (168)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar apsiperkate per Juodojo penktadienio išpardavimus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +4 C

-7 +4 C

-5 +5 C

-5 +2 C

-2 +5 C

-1 +3 C

0-11 m/s

0-9 m/s

0-8 m/s