Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime vadovė Aušrinė Norkienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašant įvertinti buvusios ministrės Monikos Navickienės elgesį bei nuslėptą informaciją apie kelionę į Dubajų, kur vyko kartu su kontraversiškos reputacijos verslininku Vilhelmu Germanu.
„Manome, kad M. Navickienė sąmoningai nuslėpė dovaną, ryšius ir toliau slepia informaciją, kuri yra reikšminga, susijusi su Lietuvos nacionaliniu saugumu ir, tikėtina, susijusi su jos pareigomis. VTEK prašome gauti visus reikalingus duomenis, kurie šiuo metu yra slepiami ir priimti atitinkamus sprendimus“, – išplatintame pranešime cituojama A. Norkienė.
Kaip skelbta anksčiau, praėjusiais metais buvusi ministrė kartu su šeima atostogavo Dubajuje. 15min.lt žurnalistai išsiaiškino, jog į kelionę politikė vyko „Foxpay“ savininkės Ievos Trinkūnaitės ir jos sugyventinio, už sukčiavimą kalėjusio V. Germano kvietimu.
M. Navickienė pripažino, jog už skrydį į Dubajų jos šeima nemokėjo.
„Tikėtina, kad M. Navickienės šeima nepatyrė ir jokių kitų išlaidų, susijusių su atostogomis Dubajuje, kadangi visas išlaidas apmokėjo iki šio neatskleistas asmuo/asmenys. Taip pat tapo žinoma, kad vien skrydis į Dubajų kainavo mažiausiai 50 tūkst. eurų. Vertinant viešai pateikiamą informaciją, kad lėktuvu skrido 10 keleivių, akivaizdu, kad M. Navickienės šeimai tenkanti kelionės išlaidų dalis siekė bent 20 000 eurų. Taigi, visiškai akivaizdu, kad M. Navickienė gavo prabangias dovanas, kurių vertė siekia bent kelias dešimtis tūkstančių eurų. Kita viešai pateikiama informacija patvirtina, kad M. Navickienė dovanos nedeklaravo, kadangi pateiktoje gyventojo pajamų deklaracijoje atitinkamų duomenų nėra“, – nurodoma LVŽS išplatintame pranešime.
ELTA primena, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nusprendė palikti postą tęsiantis skandalui dėl jos ir politikės sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, jos savininke Ieva Trinkūnaite ir verslininkės sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu Vilhelmu Germanu. Ketvirtadienį premjerė Ingrida Šimonytė tenkino politikės prašymą atsistatydinti. Tą pačią dieną prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Navickienės atleidimo.
Finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje. Trečiadienį pranešta, kad pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – ministrės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.
Tiesa, naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.
Ministrė M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja politikė bendrauja retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.
Trečiadienį 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.
Lietuvos bankas atlieka patikrinimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.