Valstybės kontrolė (VK) pastebi, kad gerėja padėtis įgyvendinant jos pateiktas rekomendacijas. Tačiau pristatydamas jau trečiąją pusmečio ataskaitą, kaip institucijos realizavo VK pasiūlymus, valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys atkreipė dėmesį ir į įsisenėjusias problemas.
"Daugėja įgyvendintų rekomendacijų, jos neretai įvykdomos net paties audito metu. Tačiau turime vieną seną ir gilią ydą - vėluojama. Rekomendacijų įgyvendinimo terminai atidėliojami net iki dešimties kartų", - pirmadienį sakė A. Dulkys, kalbėdamas kartu su Seimo Audito pirmininke Ingrida Šimonyte surengtoje bendroje spaudos konferencijoje.
Pasak A. Dulkio, iš parlamentinės kontrolės jis tikisi didesnio poveikio įgyvendinant ypač su sisteminiais klausimais susijusias rekomendacijas, nes vertinant pasiūlymus, susijusius su teisės aktais, beveik šeštadalis iniciatyvų nesibaigia rezultatyviai.
"Padaryta pastebima pažanga po pirmųjų dviejų ataskaitų paskelbimo, įgyvendinant lokalias, sektorinio pobūdžio rekomendacijas, t. y. labiau susijusias su pačių institucijų vidumi. Kartu su Seimo Audito komitetu šiemet ir pasirinkome tokią kryptį - sisteminės rekomendacijos, reikšmingiausios rekomendacijos ir nulinė tolerancija vėluojantiems įsipareigojimams", - kalbėjo A. Dulkys, atkreipęs dėmesį, kad laiku įgyvendinti VK pasiūlymai prisidėtų sprendžiant daugelį problemų: pradedant vaikų teisių apsauga, baigiant energetikos įmonėmis. Pasak valstybės kontrolieriaus, ypač didelį dėmesį reikia skirti biudžeto valdysenos klausimams. Aukščiausiosios audito institucijos vadovas taip pat akcentavo, kad VK rekomendacijų įgyvendinimo rezultatai prieinami viešai.
ELTA primena, kad šiuo metu planuojama kelius prižiūrinčių įmonių reforma, konsoliduojant 11 šių subjektų į vieną valstybės valdomą įmonę. Taip pat numatoma pertvarkyti valstybinių miškų ūkį, 42 urėdijas sujungiant į vieną miškų valdymo įmonę.