Vilniaus rajono taryba kreipėsi į Seimą ir Vyriausybę dėl, kaip nurodo, „atvirai biurokratinių, vaikų ir šeimų gerovę, interesus, lūkesčius bei teises pažeidžiančių Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) sprendimų“.
Tokį kreipimąsi paskatino ministerijos atsisakymas išduoti licenciją teikti institucinę socialinę globą Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centrui bei Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centrui - remiantis tuo, kad pasikeitė teisės aktai.
„Šeimos ir vaiko gerovės centre atskiruose nameliuose šeimyniniu principu su profesionaliais globėjais gali būti apgyvendintos 6 šeimynos (ne daugiau kaip po 8 vaikus). Gerovės centro, įkurto kaip alternatyva institucinei globai, veiklos organizacinis, pedagoginis ir socialinis kontekstas yra panašus į tarptautinės organizacijos „SOS kaimas“ veiklos principus. Čia vaikams būtų užtikrinta saugi ir šeimai artima aplinka, kur kiekvienas auga kaip visavertis visuomenės narys“, - nurodo taryba.
2011 m. veiklą pradėjęs Šeimos ir vaiko krizių centras pradėtas kurti dar iki institucinės globos pertvarkos, o projektą laimino SADM. Suteikdamas trumpalaikę socialinę globą vaikams, dirbdamas su jų tėvais, Krizių centras prioritetą teikia vaiko grąžinimui į šeimą.
„Esant krizinei situacijai šeimoje, kur būtina paimti vaiką iš pavojingos jam aplinkos, neturime galimybių vaiko apsaugoti. Belieka pastebėti, kad politikų kalbos apie vaikų gelbėjimą, pagalbą jiems lieka tik deklaratyvios. Dabartinėje situacijoje, nors ir matysime, kad būtina suteikti vaikui pagalbą, būsime priversti jį palikti šeimoje ir laukti skausmingų pasekmių“, - nerimauja taryba.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“