Dar šiais metais gali susijungti Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU).
Apie tokią politinę valią ketvirtadienį pranešė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis po susitikimo su VDU tarybos pirmininku Prezidentu Valdu Adamkumi, LEU tarybos pirmininku Henriku Juškevičiumi ir kitais universitetų atstovais.
Prezidentas V. Adamkus tikisi, kad iki metų pabaigos atsiras konkretus susijungimo planas. "Šiandien įvykęs susitikimas mane be galo gerai nuteikė. Aš manau, kad mes ne tik palietėme aktualias problemas, kurios mums buvo žinomos kurį laiką, bet ir nusistatėme kryptį, kuriuo būdu eiti. Drįstu pasakyti, kad išsikėlėme užduotį, kad iki šių metų pabaigos turėsime ką nors konkretaus", - ketvirtadienį po susitikimo žurnalistams sakė V. Adamkus.
Seimo Pirmininkas V. Pranckietis sako pritariąs universitetų susijungimui.
"Kai universitetų atstovai ateina, pareikšdami, kad jie iš apačios reiškia tą iniciatyvą, siekdami studijų kokybės, tai, žinoma, tokiai iniciatyvai reikia pritarti. (...) Studentai laukia tos žinios, darbuotojai laukia tos žinios", - sakė V. Pranckietis.
Seimo vadovo teigimu, dėl universitetų susijungimo valstybė nepatirs jokio finansinio iššūkio, šiemet planuojama parengti tikslų planą, kurio įgyvendinimui būtų suplanuotos lėšos 2018 metų biudžete.
LEU tarybos pirmininkas H. Juškevičius pažymėjo, kad kalbų apie universitetų susijungimą buvo labai daug. "Abu universitetai jau seniai kalba, kad reikia susijungti, bet reikalinga buvo politinė valia. Aš labai džiaugiuosi, kad Seimo Pirmininkas labai aiškiai pasakė, kad Seimas palaikys. Mums reikalingas politinis sprendimas. Mums nereikia biurokratinių tyrimų, mums aišku, kad tie universitetai turi susijungti, ir bendruomenės, ir studentai yra už tai", - žurnalistams sakė H. Juškevičius.
Jo teigimu, susijungęs universitetas veiks ir Vilniuje, ir Kaune.
"Jeigu kalbėtume apie fizinį buvimą - tai bus ir čia, ir čia", - sakė H. Juškevičius. Jo teigimu, susijungus universitetams jo pavadinimas bus Vytauto Didžiojo universitetas. H. Juškevičius tikisi, kad jau šių metų rudenį bus vienas universitetas, į kurį galės stoti studentai.
V.Pranckietis ketina susitikti su Rusijos ambasadoriumi
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis kol kas nelinkęs kalbėti apie Lietuvos parlamento bendradarbiavimą su Rusijos Federacijos Dūma. Seimo vadovo teigimu, apie tai gali būti kalbama kitą savaitę numatytame jo susitikime su Rusijos ambasadoriumi Lietuvoje Aleksandru Udalcovu. Dalyvauti šiame susitikime pakviestas ir ketvirtadienį su parlamento vadovu susitikęs Seimo narys, Tarpparlamentinių ryšių su Rusijos Federacija grupe pirmininkas prof. Antanas Vinkus.
"Kalbėjome apie tarpparlamentinę veiklą, apie tai, kokiose srityse mes galėtume labai daug nuveikti. Profesorius pristatė savo viziją, kad tai yra kultūra, medicina, asmeninės senos išsaugotos pažintys. Tokiose veiklose mes ir matome bendradarbiavimą su šia didžiąja šalimi", - ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.
Pasak A. Vinkaus, kiekvienas kontaktas su kaimynais yra būtinas. "Kada mane paskyrė ambasadoriumi į Maskvą, (...) mes ieškojome bendraminčių ir su bendraminčiais bendravome".
"Mano pozicija tokia. Aš šiandien ir Seimo Pirmininkui drįsau pasakyti, kad kontaktus lemia trys pozicijos: pirma, kad judėjimas būtų iš abiejų pusių viens į kitą, antra, kad būtų pagarba iš abiejų pusių viens kitam, nepaisant to, kokio dydžio bebūtų ta valstybė, ir kad būtų tam tikras pasitikėjimas tose srityse, kuriose planuojama bendradarbiauti", - žurnalistams sakė A. Vinkus.
Jo teigimu, šį mėnesį pirmą posėdį planuoja surengti Tarpparlamentinių ryšių su Rusija Federacija grupė. A. Vinkaus nuomone, didžiausia oazė veiklai yra kultūra, medicina ir turizmas.