Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) konstatavus, jog pernai vykusių Seimo rinkimų metu buvo vykdoma Taikos koalicijai palanki politinė agitacija, o Ledų šventėje buvo papirkinėjami rinkėjai, buvęs Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas sako tokiu sprendimu nesistebintis. Pasak jo, VRK veikia nesąžiningai.
„Politikai gi ten vertina, ne specialistai. Politikai, konkurentai – kitaip jie ir negalėjo įvertinti. Nekreipiu dėmesio, nes tai yra visiškai nesąžiningai veikianti komisija“, – Eltai sakė V. Uspaskichas.
Praėjusią savaitę posėdžiavusi VRK pripažino, kad Seimo rinkimų laikotarpiu trijuose šalies prekybos tinkluose vykdyta „Gero vaizdelio“ marinuotų agurkėlių akcija gali būti traktuojama kaip Taikos koalicijai palanki politinė agitacija. Vis dėlto, buvęs Darbo partijos pirmininkas ir šios koalicijos lyderis su tokiu vertinimu nesutinka.
„Nesu susijęs nei su viena akcija agurkėlių, nei de jure, nei de facto jokių ryšių neturiu“, – tikino jis.
Pasak politiko, VRK išvada, jog vasarą Kėdainiuose surengtoje Ledų šventėje buvo papirkinėjami rinkėjai, taip pat yra nepagrįsta.
„Man, reiškia, dalyvauti jokiuose šventėse negalima, nors tikrai buvau iniciatorius. Nieko negalima. Lietuvoje rinkimai turi būti laidojimo ceremonija“, – teigė buvęs Darbo partijos vadovas.
ELTA primena, kad VRK praėjusį ketvirtadienį konstatavo, jog Seimo rinkimų metu prekybos centruose skleista nuolaidos Kėdainių konservų fabriko marinuotiems agurkėliams „Geras vaizdelis“ reklama buvo paslėpta politinė agitacija. Be to buvo nustatyta, jog ji gali būti suprantama kaip netiesioginė agitacija panašų šūkį naudojusiai Taikos koalicijai.
To paties posėdžio metu VRK nusprendė, kad pernai Kėdainiuose vykusioje Ledų šventėje į Seimą kandidatavusi Taikos koalicija ir jos lyderis Viktoras Uspaskichas papirkinėjo rinkėjus. Atsižvelgiant į tai, komisija nusprendė įpareigoti Darbo partiją per 20 darbo dienų į valstybės biudžetą pervesti 29,6 tūkst. eurų.
Darbo partiją sugrįžęs V. Uspaskichas praėjusiais metais vedė trijų politinių jėgų koalicinį sąrašą į Seimą – su „darbiečiais“ parlamento rinkimuose dalyvavo Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija bei Žemaičių partija. Tačiau spalį vykę rinkimai sudarytai Taikos koalicijai nebuvo sėkmingi – ji surinko 2,2 proc. balsų ir neperžengė 5 proc. kartelės, reikalingos iškovoti mandatų daugiamandatėje apygardoje.