Finansų ministerijai rengiant kitų metų biudžeto projektą, ministrė Gintarė Skaistė sako, kad dėl teigiamų šalies ekonominių rodiklių kitąmet „diržų veržtis nereikės".
Politikės teigimu, biudžeto prioritetinėmis sritimis išliks gyventojų pajamų ir lėšų krašto gynybai didinimas.
„Matome atsistatančią užsienio paklausą, matome besistabilizuojančias kainas, augantį darbo užmokestį, vartotojų pasitikėjimą. Tai veržtis diržų biudžete tikrai nereikės, tačiau, matyt, per daug įsismarkauti fantazijai irgi vietos nėra pernelyg daug", - žurnalistams trečiadienį sakė G.Skaistė.
„Manau, kad biudžeto projekte esminiai prioritetai išliks tie patys, kaip ir ankstesniais šios kadencijos biudžeto rengimo projektais - tai yra žmonių pajamų didinimas, gynybos, saugumo stiprinimas, investicijų skatinimas", - pridūrė ministrė.
Beje, Finansų ministerija gerina Lietuvos BVP projekciją - 2024 m. jis turėtų augti 2,3 proc. Taip pat, kaip teigiama naujajame institucijos Ekonominės raidos scenarijuje, infliacija toliau sparčiai lėtės ir šiemet sieks 1 proc.
„Lietuvos ekonomikos augimas įsibėgėja, o kitąmet, atsigaunant išorės paklausai, augimas turėtų stiprėti. Atnaujintos projekcijos rodo pozityvias tendencijas - šalies ekonomika šiais metais augs sparčiau nei manyta birželį, o infliacija lėtės ženkliau", - teigė G.Skaistė.
Institucijos skaičiavimais, BVP augimas 2025-2027 m. periodu turėtų siekti po 2,9 proc. per metus.
Šių metų birželį Finansų ministerija skelbė, kad BVP per metus turėtų augti 2,1 proc.
Pasak G.Skaistės, 2024 m. darbo užmokestis vidutiniškai augs 10,1 proc. ir toliau stiprins gyventojų perkamąją galią.
„Jau keletą metų iš eilės matome dviženklį darbo užmokesčio augimą", - pastebėdama, kad darbo užmokesčio augimas lėtėja, teigė ministrė.
Finansų ministerijos vertinimu, darbo užmokestis šalyje 2025 m. augs - 7,6 proc., 2026 m. galėtų augti 6,5 proc., o 2027 m. - 5,5 proc.
G.Skaistė taip pat paminėjo, kad 2025 m. įsigaliojančių Gynybos fondui finansuoti reikalingų padidintų akcizų poveikis infliacijai sieks 0,3 proc.: „Sprendimai, kurie buvo priimti Seime dėl gynybos fondo didinimo, tiek dėl žaliųjų akcizų, kurie susiję su kuru, tiek su alkoholio ir tabako akcizais, bendrai darys poveikį infliacijai, kuris sieks 0,3 proc."