Vyriausybė vakar galų gale Teisės aktų registre registravo savo programos įgyvendinimo priemonių planą, kuriame - nemažai įdomių dalykų.
Pavyzdžiui, Vyriausybė sieks, kad iki 2020 m. viešojo sektoriaus įstaigų sumažėtų 15 proc., tačiau jų atliekamų funkcijų sisteminės peržiūros pabaigą planuoja tik 2019 m. IV ketvirtį. Taip pat planuojama, kad 2021 m. pabaigoje visos ministerijos bus sukeltos į vieną pastatą.
Jau trečiąjį šių metų ketvirtį Vyriausybė ketina parengti sistemą, kaip pereiti prie privalomojo ikimokyklinio ugdymo nuo penkerių metų, o prie pradinio mokymo - nuo šešerių.
Plane nurodomas tikslas gimstamumo rodiklį padidinti nuo 1,7 vaiko dabar iki 1,9 vaiko 2020 m. Tikimasi to pasiekti, jau kitąmet sukūrus paramos jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą ne didmiesčiuose sistemą. Bus sprendžiama dėl paramos šeimoms, kurių nariams - iki 35 metų. Jų pajamos nebus vertinamos.
Iki šių metų pabaigos planuojama sukurti ir įteisinti „vaiko pinigų“ sistemą visiems šeimoje auginamiems ir globojamiems vaikams, taip pat finansinę paramą įvaikinusioms šeimoms, nepaisant vaiko amžiaus.
Sveikatos apsaugos ministerija jau kitų metų viduryje numato įdiegti priemones, kurios leistų medikams kuo greičiau išaiškinti piktnaudžiauti alkoholiu linkusius asmenis, iki šių metų pabaigos reorganizuoti priklausomybių centrus, transliuoti socialinę reklamą ir remti visuomenines veiklas, kurios keistų visuomenės nuostatas dėl žalingų įpročių.
Ir viena tikriausiai nemaloni naujiena daugeliui moksleivių: jau šių metų viduryje Švietimo ir mokslo ministerija turi parengti projektą, kuris padidintų mokymosi dienų skaičių per mokslo metus. Tiesa, nerašoma kaip - gal bus trumpinamos atostogos, o gal teks padirbėti savaitgaliais.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“