Vyriausybė, siekdama paspartinti nuosavybės teisių atkūrimą miestų teritorijose, įvardijo galutinius terminus, iki kada savivaldybių administracijos turi nustatyti teritorijas, suprojektuoti bei patvirtinti naujas žemės sklypų valdas.
„Šiandien Žemės reformos įstatyme nustatome griežtus ir galutinius terminus. Jie anksčiau buvo nukėlinėjami kelis kartus, tačiau reikalai nepaspartėjo. Didžiausia problema, stabdanti spartesnį nuosavybės teisių atkūrimo į žemę miestuose procesą - vangus naujų žemės sklypų projektavimas", - teigia Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.
Įstatymo projekte siūloma įpareigoti savivaldybių administracijas iki 2018 m. sausio 1 d. patvirtinti miestų teritorijas, kuriose numatoma atkurti nuosavybės teises į miesto žemę, naujų sklypų sąrašą paskelbti savivaldybės interneto svetainėje. Iki 2019 m. sausio 1 d. miestų savivaldybės turės šiame sąraše nurodytose miestų teritorijose organizuoti žemės valdos projektų ar teritorijų planavimo dokumentų rengimą ir juos patvirtinti.
Pagal Nacionalinės žemės tarnybos pateiktus duomenis, iki 2017 m. sausio 1 d. miestams priskirtose teritorijose nuosavybės teisės atkurtos į 90,5 proc. ploto, nurodyto piliečių prašymuose. Tačiau mažiausiai nuosavybės teisės į žemę atkurtos didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniaus mieste - į 52,31 proc., Kauno mieste - 92,99 proc., Palangos mieste - 82,50 procentų. Trakų mieste - 83,4 procentų.
Vyriausybė pasiryžusi aktyviai kovoti su tarptautine korupcija
Vyriausybė teikia Seimui ratifikuoti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Konvenciją, pagal kurią Lietuva įsipareigotų aktyviau kovoti su tarptautine korupcija.
Konvencija numato, kad nacionalinėje teisėje turi būti nustatyta atsakomybė fiziniams ir juridiniams asmenims už kitos valstybės pareigūnų papirkimą sudarant tarptautinius verslo sandorius. Be to, ji įpareigoja šalį už šią nusikalstamą veiką bausti veiksmingomis, proporcingomis ir atgrasančiomis sankcijomis.
"Narystė EBPO - vienas iš strateginių Vyriausybės tikslų ir jo bus siekiama kryptingai. Šis sprendimas - nuoseklus žingsnis pirmyn, kuris stiprins mūsų valstybės ekonominį tvarumą bei skaidrumą, didins valstybės patrauklumą užsienio investuotojams", - trečiadienį sakė Premjeras Saulius Skvernelis.
Dabar galiojantys Lietuvos teisės aktai ir juos vykdančios priemonės iš esmės atitinka Konvencijos reikalavimus. Tikimasi, kad Konvencija Seime bus patvirtinta šį pavasarį. Tai yra labai svarbu siekiant įgyvendinti Lietuvos siekius į EBPO įstoti jau kitais metais.
Lietuvos įstojimas į EBPO 2018 m. yra įtvirtintas šios Vyriausybės programoje. Tai vienas svarbiausių valstybės prioritetų artimiausiu laikotarpiu, primena Vyriausybės spaudos tarnyba.
Šiuo metu prie Konvencijos yra prisijungusios 41 valstybė: Kanada, Lenkija, Kolumbija, Čilė, Meksika, Latvija, Estija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Japonija ir kitos šalys.
Vyriausybė pritarė išankstinių rinkimų organizavimui skirti 746 tūkst. eurų
Vyriausybė posėdyje trečiadienį nusprendė išankstinių rinkimų organizavimui Jonavoje, Šakiuose ir Panevėžio-Anykščių apygardoje skirti 746 tūkstančius eurų.
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skaičiavimais, suorganizuoti naujus merų rinkimus Šakių ir Jonavos rajonuose reikės 544 tūkst. eurų, o naujus Seimo nario rinkimus vienmandatėje Panevėžio-Anykščių rinkimų apygardoje - 202 tūkst. eurų. Šios lėšos nėra numatytos 2017 m. valstybės biudžete, todėl valstybei reikės skolintis.
Naujų išankstinių mero rinkimų Jonavoje prireikė socialdemokratui Mindaugui Sinkevičiui tapus ūkio ministru, o Šakių rajono meras Juozas Bernašius pernai gruodį iš pareigų pasitraukė pats, kai Lietuvos apeliacinis teismas paliko žemesnės instancijos teismo apkaltinamąjį nuosprendį dėl prekybos poveikiu. J. Bertašius tuomet pasitraukė ir iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.
Nauji Seimo nario rinkimai Panevėžio-Anykščių apygardoje vyks, nes Seimo nario mandato po kilusio automobilio nuomos skandalo atsisakė LVŽS atstovė Greta Kildišienė.
Sporto metams pažymėti - renginiai, skatinantys fizinį aktyvumą
Vyriausybės patvirtintame Sporto metų minėjimo 2017 metais plane - renginių gausa. Jame numatyti 59 įvairių valstybės įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų vykdomi edukaciniai, mokslo ir sporto renginiai.
Planas parengtas įgyvendinant Seimo nutarimą 2017-uosius Lietuvoje paskelbti Sporto metais. Taip siekiama pabrėžti sporto naudą žmogui ir visuomenei, jo vaidmenį švietimo ir socialinio gyvenimo srityse, taip pat skatinti žmonių fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną.
Šiais metais numatyta surengti jubiliejines - dešimtąjį kartą vyksiančias - Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynes, Lietuvos seniūnijų žaidynes. Taip pat numatyta organizuoti penkiasdešimt pirmąsias tarptautines vaikų žaidynes, Lietuvos mokyklų žaidynes, Ūkininkų šeimų sporto ir meno šventę, Lietuvos studentų sporto festivalį.
Vaikų globos įstaigose bus rengiamos akcijos, skatinančios sveiką gyvenseną. Vyks interaktyvių sporto pamokų ciklas "Atvira sporto pamoka", teminės diskusijos sveikos gyvensenos tema bei mokomųjų sporto užsiėmimų transliacijos iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos TV studijos. Prie šių veiklų prisidės ir žymūs šalies sportininkai.
2017-ieji yra reikšmingi Lietuvos sportui. Prieš 85 metus buvo priimtas pirmas Lietuvos kūno kultūros ir sporto įstatymas, įsteigta pirmoji valstybinė sporto valdymo institucija - Kūno kultūros rūmai. Be to, 1937 metais Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė iškovojo Europos čempionų vardus.