Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus kartu su Vokietijos institucijų atstovais Berlyne dalyvavo konsultacijose pabėgėlių priėmimo ir socialinės integracijos klausimais.
Susitikime pasidalyta gerąja patirtimi, kaip socialiai integruoti atvykstančius žmones, diskutuota, kokių priemonių imtis mažinant migracijos mastus ir kaip iš esmės spręsti visą Europą užgulusią migracijos krizę.
„Su partneriais Vokietijoje kalbėjome, jog šiai krizei spręsti yra būtinas aktyvus visos tarptautinės bendruomenės įsitraukimas bei visapusiškas požiūris. Šiandien labai svarbu, kad visos Bendrijos narės vis daugiau dėmesio skiria migracijos krizės priežasčių, o ne pasekmių sprendimui. Manome, kad būtina dėti kuo daugiau pastangų sprendžiant konfliktus trečiose šalyse. Lietuva solidarizuojasi su valstybėmis, kurios susiduria su masiniu pabėgėlių antplūdžiu", - sakė Vyriausybės vicekancleris R. Vaitkus.
Susitikimuose su Vokietijos Bundestago bendradarbiavimo su Baltijos šalimis parlamentinės grupės nariais, valstybės ministre Kanclerės tarnyboje, Federalinės Vyriausybės įgaliotine migracijos, pabėgėlių ir integracijos klausimais bei pokalbiuose su Federalinės darbo ir socialinių reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi bei Federalinės vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretore R. Vaitkus pažymėjo, jog Lietuva yra pasirengusi ne tik priimti 1105 prieglobsčio reikalaujančius asmenis, bet ir kitais būdais prisidėti prie krizės valdymo.
„Jau dabar aktyviai dalyvaujame ES išorės sienų valdymo agentūros „Frontex" veikloje, ES operacijose kovojant su prekyba žmonėmis Viduržemio jūroje, finansiškai prisidedame prie Pasaulio maisto programos ir ES patikos fondo Sirijai ir Afrikai", - sakė R. Vaitkus.
Berlyne kalbėtasi, jog būtina padėti tiems žmonėms, kurie išties bėga nuo karo ir persekiojimo, tačiau labai svarbu pasiųsti aiškią žinią, kad nebus toleruojama nelegali migracija, jog privaloma užtikrinti asmenų, kurie neturi teisės į tarptautinę apsaugą, grąžinimą. Susitikimuose pažymėta, jog nemažiau svarbu yra stiprinti ES išorės sienų, tiek sausumos, tiek jūrų, apsaugą, kovoti su nusikalstamomis grupuotėmis, besiverčiančiomis prekyba žmonėmis ir nelegaliu asmenų gabenimu.
Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas R. Vaitkus pabrėžė, jog Lietuva nėra abejinga asmenims, bėgantiems nuo karo ir persekiojimų.
„Jau dabar privačių iniciatyvų dėka esame priėmę pabėgėlius iš Sirijos, Irako. Be to, į Lietuvą jau atvyko kelios šeimos iš okupuotų Ukrainos teritorijų. Jei situacija artimiausiu metu nepasikeis, atvykėlių skaičius augs", - sakė vicekancleris.
Lietuvos delegacija trečiadienį apžiūrės pabėgėlių priėmimo centrą, apsilankys pabėgėlių registracijos vietoje Berlyno sveikatos ir socialinių reikalų tarnyboje.