respublika.lt

XVII Vyriausybės egzaminų sesija

(0)
Publikuota: 2016 lapkričio 25 08:13:09, Tadas KAREČKA, zinios@vakarozinios.lt
×
nuotr. 14 nuotr.
Saulius Skvernelis. Stasio Žumbio nuotr.

Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis jau suformavo savo būsimą Ministrų kabinetą. Vakar žurnalistams jis pateikė galimų 14 ministrų pavardes. Ar jie visi dirbs Vyriausybėje, priklausys nuo to, ar specialiosios tarnybos neturi juos kompromituojančios informacijos bei ar jie per individualius pokalbius su prezidente Dalia Grybauskaite šalies vadovei pasirodys tinkami.

 

Anot S.Skvernelio, su prezidente dėl kandidatų „konsultacijos buvo“, tačiau esą visus 14 galimų ministrų pasirinko jis pats.

Anot S.Skvernelio, prezidentė su kiekvienu kandidatu susitiks asmeniškai. Susitikimai prasidėjo jau vakar - šalies vadovė, anot prezidentūros, šnektelėjo su K.Navicku, J.Petrauskiene, L. Ruokyte-Jonsson ir R.Masiuliu.

„Prezidentė su kiekvienu premjero pateiktu kandidatu į ministrus susitiks asmeniškai. Pagrindiniai reikalavimai, kurie keliami kandidatams, tai yra tiesioginėms pareigoms vykdyti bei deramai Lietuvai atstovauti užsienyje reikalinga kompetencija ir skaidrumas. Todėl, siekiant įvertinti kandidatų patikimumą ir išvengti korupcijos apraiškų, visi kandidatai bus patikrinti Korupcijos prevencijos įstatymo nustatyta tvarka ir tik tuomet prezidentė priims galutinį sprendimą dėl Vyriausybės sudėties, jis bus patvirtintas dekretu“, - sakė D.Grybauskaitės patarėja Daiva Ulbinaitė.


Kęstutis Navickas, Aplinkos ministras


46-erių K.Navickas gimė Kaune, turi Darnaus vystymosi valdymo ir administravimo magistro išsilavinimą. Šiuo metu yra Lietuvos Aplinkosaugos organizacijų koalicijos pirmininkas. Nuo pat judėjimo už Lietuvos nepriklausomybę dalyvavo aplinkosauginėje veikloje kaip bendrijos „Atgaja“ narys ir Lietuvos žaliųjų judėjimo darbuotojas. 1998-2006 m. dirbo tarptautinės organizacijos Regioninio aplinkos centro Vidurio ir Rytų Europai Lietuvos biuro vadovu.

Kandidatas vadovauti Aplinkos ministerijai sakė iš šalies vadovės sulaukęs tokių reikalavimų kaip skaidrumas, patirtis, kompetencija aplinkos sektoriuje. Pasak K.Navicko, su šalies vadove aptarta atliekų tema, statybų problemos, biurokratijos mažinimas. Pretendento užsienio kalbų prezidentė netikrino. Tiesa, daug dėmesio sulaukęs Aplinkos ministerijos iškėlimo klausimas iš Vilniaus į Kauną esą aptartas nebuvo.

Paklaustas, kaip pats vertina savo galimybes vadovauti šiai ministerijai, turimą patirties bagažą, kandidatas teigė vertinantis palankiai, vardijo turįs daugiau kaip 30 metų įvairios patirties neformaliose struktūrose, tarptautinėse organizacijose.


Žygimantas Vaičiūnas, Energetikos ministras

34-erių Ž.Vaičiūnas - Lietuvos energetikos atašė Briuselyje. Buvęs energetikos viceministras ir energetikos ministro patarėjas, dirbęs analitiku Strateginių studijų centre. Turi politikos mokslų magistro laipsnį.


Vilius Šapoka, Finansų ministras

38 metų ekonomistas. Buvęs Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktoriumi, vadovavęs Vertybinių popierių komisijai, dirbęs Finansų ministerijoje, Lietuvos taupomajame banke.


Raimundas Karoblis, Krašto apsaugos ministras

48-erių R.Karoblis pagal išsilavinimą - teisininkas, pagal profesiją - diplomatas. Dirbęs Užsienio reikalų ministerijoje, buvęs nuolatiniu Lietuvos Respublikos atstovu Europos Sąjungoje (Briuselyje).


Liana Ruokytė-Jonsson, Kultūros ministrė


50-metė L.Ruokytė-Jonsson studijavo ir dirbo Lietuvoje bei Skandinavijoje. 1987-1992 m. baigė renginių režisieriaus specialybę Teatro fakultete Lietuvos muzikos akademijoje Vilniuje, mokėsi Švedijoje, Vokietijoje, Italijoje. Dirbo mūsų ambasadose Skandinavijoje, 4 metus ten ėjo kultūros atašė pareigas. Į švedų kalbą yra išvertusi nemažai lietuvių poezijos kūrinių.

Po susitikimo su šalies vadove kandidatė vadovauti Kultūros ministerijai sakė, kad per susitikimą aptartas šios srities prioretizavimas, kultūros sąsaja su švietimu, socialine apsauga, bendras kultūros vaidmuo ir reikšmė valstybėje.

„Jeigu būsiu patvirtinta ministre, žinoma, kad bendradarbiausiu tiek su Kultūros komitetu, tiek su prezidentūra. Manau, sprendimai bus priimami tada, kada irgi bus išdiskutuotas klausimas su Kultūros komitetu, tos srities aukščiausio lygio ekspertais“, - sakė ji.

Kaip pagrindinius prioritetus, darbus tapus ministre L.Ruokytė-Jonsson įvardijo atskirties tarp regionų ir miestų mažinimą, t.y. kultūros regionuose skatinimą, nes, pasak jos, kiekvienas žmogus turi konstitucinę teisę į kultūrą. Kandidatė vadovauti Kultūros ministerijai pasisakė už jaunimo, vaikų kūrybingumo skatinimą, jaunuosius menininkus, kurie esą šiuo metu turi kiek kitokias sąlygas nei savo vardus turintys meno žmonės.


Linas Kukuraitis, Socialinės apsaugos ir darbo ministras

37-erių L.Kukuraitis Vilniaus universitete įgijęs socialinio darbo magistro diplomą, čia ir dėstytojauja. Jis - pirmasis pasaulietis, paskirtas vadovauti Vilniaus arkivyskupijos „Caritui“. Šias pareigas sėkmingai eina 11 metų.


Rokas Masiulis, Susisiekimo ministras


47 metų R.Masiulis yra baigęs ekonomikos ir tarptautinių santykių ir politikos mokslų studijas Vilniaus universitete, dirbo tarptautinėse audito bendrovėse, vadovavo „Klaipėdos naftai“, darbą baigiančioje Vyriausybėje ėjo energetikos ministro pareigas, vadinamas prezidentės (konservatorių) žmogumi.

„Susisiekime dar nedirbau, susipažinsiu, padirbėsiu, tada galėsiu pakomentuoti. Visada laikausi tokios pozicijos, kad valstybei dirbti yra garbė, - sakė R. Masiulis ketvirtadienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite. - Aptarėme sektorių, bendrais bruožais kalbėjome, kokie yra svarbiausi reikalavimai šiam sektoriui keliami - skaidrumas, efektyvumas, valstybinio turto valdymas ir strateginiai projektai.“

R.Masiulio brolis Petras vadovauja vienai didžiausių telekomunikacijų bendrovei, o už šią sritį atsakinga būtent Susisiekimo ministerija. Nebus interesų konflikto?

„Jeigu susidarytų situacija ir būtų galimybė tokiam konfliktui, aš nuo tokių klausimų nusišalinsiu“, - sakė R.Masiulis.


Aurelijus Veryga, Sveikatos apsaugos ministras


40 metų gydytojas psichiatras ir biomedicinos mokslų daktaras, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos psichologijos katedros profesorius. Vienas iš nevyriausybininkų, kovojančių už sveiką gyvenseną, lyderių. Jau atsisakė visų visuomeninių pareigų.


Jurgita Petrauskienė, Švietimo ir mokslo ministrė

J.Petrauskienės amžius oficialiuose šaltiniuose nenurodomas. Pagal išsilavinimą - anglų kalbos pedagogikos specialistė, magistro laipsnį įgijo 2002 m. Vilniaus universiteto Tarptautinėje verslo mokykloje. Dirba Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro direktore.

„Pokyčiai yra reikalingi, bet tai neturėtų vykti revoliucijos būdu, bet evoliucijos būdu. Tai yra be galo jautri sritis, kuri rūpi kiekvienam nuo darželio, tikriausiai, iki pensijos, todėl yra labai svarbu rasti sprendimus kalbantis su visomis suinteresuotomis šalimis, atrasti bendrus kelius, o ne nuleisti mechanizmus“, - sakė J.Petrauskienė ketvirtadienį po susitikimo su prezidente.

Konkrečios pozicijos ji neišsakė ir dėl ją delegavusių „valstiečių“ siūlymų naikinti moksleivio krepšelį ir saugoti net mažas mokyklas, taip pat dar nenorėjo plačiau komentuoti aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos.


Darius Petrošius, Teisingumo ministras

41-erių D.Petrošius - teisininkas, socialinių mokslų daktaras. Dėstytojavo M.Romerio universitete, Generolo Jono Žemaičio karo akademijoje, yra dirbęs Vadovybės apsaugos departamente. Į Seimą šiemet išrinktas antrą kartą, praėjusią kadenciją vadovavo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai.


Mindaugas Sinkevičius, Ūkio ministras

32-ejų Jonavos rajono meras. Įgijęs vadybos ir verslo administravimo bei teisininko išsilavinimą. Socialinių mokslų daktaras. Į Seimą išrinktas kadenciją baigiančios Vyriausybės susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius - jo tėvas.


Linas Linkevičius, Užsienio reikalų ministras

55-erių L.Linkevičius - pagal išsilavinimą inžinierius elektrikas, baigęs Kauno politechnikos institutą (dabar - KTU). Dvi kadencijas dirbęs krašto apsaugos ministru, buvo Lietuvos ambasadorius prie NATO, baigiančios kadenciją Vyriausybės - užsienio reikalų ministras. Laikomas D. Grybauskaitės žmogumi, jo ir prezidentės retorika užsienio politikos temomis - identiška.


Eimutis Misiūnas, Vidaus reikalų ministras

43 metų socialinių mokslų (teisės) daktaras, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas. Anksčiau dirbęs STT Korupcijos prevencijos valdyboje, dėstytojavęs M.Romerio universitete.


Bronius Markauskas, Žemės ūkio ministras

56 metų ūkininkas, Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas, buvęs šių rūmų vadovu. Pagal specialybę - inžinierius elektrikas. 2003 m. su bendražygiais organizavo kelių blokadą Lietuvoje ir reikalavo didesnės paramos pieno gamintojams. Paramą iškovojo, tačiau už blokadą teismas jam skyrė 60 parų arešto, atidedant bausmę vieniems metams.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar naudojatės viešuoju transportu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar įeis Grenlandija ir Kanada į JAV sudėtį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +4 C

0 +3 C

+2 +7 C

+1 +4 C

+2 +4 C

+1 +4 C

0-6 m/s

0-7 m/s

0-6 m/s