Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) dėl maisto pirkimo nepasiturintiesiems parengė kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą. Norima išsiaiškinti, ar pirkimo procedūros buvo atliktos teisėtai, ar VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros atlikti veiksmai nepažeidė įstatymų.
Viešasis konkursas dėl maisto pirkimo sunkiai besiverčiančioms šeimoms buvo suskirstytas į 16 dalių, o konkurso laimėtojas turėjo pasiūlyti mažiausią kainą. Įvertinusi tiekėjų kvalifikaciją ir pasiūlymus, Rinkos reguliavimo agentūros viešojo pirkimo komisija kreipėsi į Valdybą dėl leidimo sudaryti sutartį su mažiausias kainas pasiūliusiais tiekėjais, tačiau institucijos Valdyba praėjusių metų spalio mėnesį dėl 1 pirkimo objekto dalies "Kvietiniai miltai" leidimo nesuteikė ir įpareigojo Agentūrą atlikti rinkos kainų analizę. Atlikus rinkos analizę buvo pastebėta, kad didmeninė rinkos kaina yra mažesnė už tą, kurią pasiūlė potencialus konkurso laimėtojas.
ŽŪM, siekdama, kad lėšos būtų išnaudotos racionaliai ir būtų išvengta žalos valstybei, o sunkiai besiverčiantys žmonės gautų jiems reikalingą pagalbą, Generalinės prokuratūros prašo apginti viešąjį interesą, kreipiantis į teismą, kad pirkimo sutartys būtų nutrauktos, o dėl miltų pirkimo sutartis nebūtų sudaryta, informuojama ministerijos pranešime spaudai.
Išnagrinėjusi visus aspektus ŽŪM mano, kad galimai buvo padaryti esminiai įstatymų pažeidimai vykdant pirkimo procedūras, todėl Generalinės prokuratūros taip pat bus prašoma įvertinti tiekėjų ir Rinkos reguliavimo agentūros darbuotojų veiksmus, kurie tinkamai ir laiku neatliko visų reikiamų procedūrų ir neįvertino rizikos faktorių, bei inicijuoti ikiteisminį tyrimą.
Ministerijos įsitikinimu, siekiant užtikrinti tokių pirkimų sklandumą, juos turėtų vykdyti ta pati institucija - Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuri koordinuoja visą programą, o ne kitai ministerijai pavaldžios įstaigos.