Kauno apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje nustatyta, kad du kauniečiai, pasinaudoję technine spraga, įgijo svetimą turtą, kurio bendra vertė didesnė nei 436 tūkst eurų. Asmenys teismo pripažinti kaltais dėl sukčiavimo.
Kaip teigiama Kauno apylinkės teismo pranešime, vienam nuteistajam paskirta galutinė subendrinta 9 900 eurų dydžio bauda, o kitam, baudą subendrinus su paskutine paskirta bausme, paskirta 8 400 eurų dydžio bauda. Byloje taip pat tenkinti nukentėjusios įmonės civiliniai ieškiniai dėl turtinės žalos bei proceso išlaido atlyginimo.
Įrodyta, kad abu asmenys pasinaudojo įmonės, teikiančios finansinių operacijų paslaugas, technine spraga, kurią sudaro pranešimo apie sėkmingai atliktą finansinę operaciją suformavimas inicijuotiems, tačiau iš banko pusės iki galo nepatvirtintiems mokėjimų pavedimams. Nustatyta, kad kauniečiai apgaule savo naudai įgijo labai didelės vertės svetimą turtą.
Teismas konstatavo, kad asmenys inicijavo mokėjimus neturėdami savo sąskaitose pakankamai lėšų, žinodami, kad bankas nevykdys lėšomis nepagrįstų mokėjimų dėl finansinės operacijas teikiančios įmonės spragos. Gavusi pranešimus apie sėkmingai atliktas finansines operacijas, suklaidinta įmonė užskaitė pinigų gavimo operacijas ir suteikė asmenims galimybę disponuoti pinigais, už kuriuos kaltinamieji įsigijo kriptovaliutos.
Nustatyta, kad vienas kaunietis inicijavo 93 savo turimomis lėšomis nepadengtus pinigų mokėjimo pavedimus, kurių bendra suma sudaro 158 478,20 eurų, o kitas – inicijavo 38 savo turimomis lėšomis nepadengtus pinigų mokėjimo pavedimus, kurių bendra suma sudaro 278 430 eurų.
„Byloje surinkti įrodymai patvirtina, jog kaltinamieji, pastebėję spragą ir matydami, kad gali gauti pinigų į kriptovaliutų paskyras, realiai nepadengdami jų turimomis lėšomis, sąmoningai inicijavo kuo daugiau tokių operacijų, nors žinojo, kad tokios operacijos negali būti užbaigtos ir sėkmingai įvykdytos, nes jų sąskaitose nepakanka piniginių lėšų. Tokiu būdu asmenys sąmoningai teikė duomenis, neatitinkančius tikrovės. Tai patvirtina, jog kaltinamieji svetimą turtą užvaldė apgaule.“ – konstatuojama teisėjos Jolantos Ramonienės nuosprendyje.
Abu asmenys teisiamojo posėdžio metu savo kaltę pripažino ir dėl jos gailėjosi. Jie nurodė, kad iš savo banko sąskaitos pirko kriptovaliutą ir pastebėjo, kad piniginės lėšos į virtualią piniginę užskaitomos, nors nuo banko sąskaitos pinigai dar nenurašomi ir ėmė tuo naudotis.