Kuršių marių taršos bylą antradienį pradėjus nagrinėti naujam teisėjui, iš naujo pradėtas įrodymų tyrimas, valstybinį kaltinimą palaikanti prokurorė paskelbė sutrumpintą kaltinamąjį aktą.
„Artimiausiuose teismo posėdžiuose teismas tęs dar neapklaustų specialisčių apklausą, jau apklaustų liudytojų teismas nebeapklaus, nebent paaiškėtų naujos aplinkybės“, – Eltai sakė Šiaulių apygardos teismo atstovas Vytautas Jončas.
Byloje paskelbta pertrauka iki spalio 8 dienos, pranešė teismas.
Prieš tai bylą nagrinėjo Šiaulių apygardos teismo teisėjas Boleslovas Kalainis, jo kadencija baigėsi vasarą. Dabar bylą nagrinėja teisėjas Audrius Sadauskas.
Įvykusiame teisiamajame posėdyje tik viena kaltinamoji pasakė, kad savo kaltę pripažįsta iš dalies, kiti kaltinamieji pareiškė, kad šiuo metu dėl savo kaltės nepasisakys.
Antradienį naujų prašymų teismui pateikta nebuvo. Bylą nagrinėjantis teisėjas paskelbė, kad dėl anksčiau teismui pateiktų kaltinamųjų gynėjų prašymų teismas spręs įrodymų tyrimo pabaigoje.
Visuomenėje itin didelio atgarsio sulaukusioje baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinamąjį aktą sudaro daugiau kaip 300 lapų, tarp kaltinamųjų esantys „Grigeo“ grupės pagrindinis akcininkas Gintautas Pangonis, dabartinis Klaipėdos įmonės vadovas Tomas Eikinas bei dar trys ankstesni šios įmonės vadovai yra kaltinami tuo, kad veikdami organizuota grupe piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, sistemingai pažeidinėjo teisės aktų nustatytas aplinkos apsaugos taisykles, klastojo dokumentus.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas, kai buvo įtarta, jog į Kuršių marias patenka nevalytos gamybinės nuotekos, taip pat įtarus, kad su tuo susijusi minėtos bendrovės dokumentacija galbūt yra klastojama.
Šioje didelės apimties byloje yra daugiau kaip 20 tūkstančių dokumentų, apklaustų įtariamųjų, liudytojų duomenys, įvairių ekspertų išvados, papildomi dokumentai bei kiti tyrimui reikšmingi duomenys. Gamtai padarytą turtinę žalą nustatė Aplinkos apsaugos departamentas, kuris pareiškė įmonei daugiau kaip 48 milijonų eurų civilinį ieškinį.