Nukentėję mergina ir vaikinas buvo išvežti į ligoninę. Išgelbėtas ir katinas.
Pirmadienį 8.30 val. ugniagesiai išskubėjo gesinti gaisro Kaune, Vinco Krėvės prospekte esančiame 13 aukštų name. Kaip informavo Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, pirminiais duomenimis, 4-ojo aukšto bute sprogo elektrinio paspirtuko baterija.
Atvykę gelbėtojai išvydo, kad du žmonės stovi balkone ir laukia pagalbos. Butas buvo jau stipriai uždūmintas. Iš balkono keltuvu iškelti buvo iškelti mergina ir vaikinas. Kaip paaiškėjo, jie nuomojosi butą. Po medikų apžiūros abu nukentėjusieji išvežti į gydymo įstaigą. Keltuvu iškeltas ir katinas.
Išdegė prieškambario grindys, apdegė baldai, aprūko sienos ir lubos, išdužo kambario langai, išdužo ir iškrito balkono stiklų paketas. Dūmų detektoriaus nebuvo.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, dėl užsidegusių paspirtukų baterijų šiemet kilo jau keli gaisrai. Štai rugpjūčio 14 d. Radviliškio bendrabutyje įvykus sprogimui išvirto sienos. Iš pastato buvo evakuota 18 žmonių, apdegė moteris, o kita gyventoja patyrė šoką ir nualpo. Rugpjūčio 17 d. Vilniuje, daugiabučio namo pirmajame aukšte irgi užsidegė kraunama paspirtuko baterija. Žmonės nenukentėjo.
Anot PAGD, tinkamai naudojamos ličio jonų baterijos yra saugios, tačiau gaisro pavojų kelia jų mechaniniai pažeidimai, netinkamas įkrovimo režimas, per daug intensyvus naudojimas.
Ličio jonų baterijų gaisrai išplinta labai greitai, jų pradžia primena sprogimą. Vos užsidegusios baterijos dega labai intensyviai ir jas ypač sudėtinga užgesinti, nes dažniausiai būna integruotos prietaiso viduje ir apsaugotos nuo išorės poveikio, o tai trukdo efektyviai tiekti gesinimo medžiagas į degančios baterijos vidų.
Pagrindiniai ženklai, rodantys, kad baterija gali užsidegti yra šie: baterija yra išsipūtusi, matosi pažeistas korpusas, deformacijos, įtrūkimai, įkraunant labai stipriai kaista.