Sukčiai įvairiose Lietuvos vietovėse iš žmonių apgaule išviliojo apie 55,6 tūkst. eurų, pranešė policija.
Anot Policijos departamento, ketvirtadienį, apie 8 val. 30 min. į Klaipėdos policiją kreipėsi moteris (gim. 1960 m.), kuri pareiškė, kad antradienį,, apie 11 val. 20 min., Klaipėdoje, jai būnant namuose, telefonu paskambino nepažįstami asmenys, kurie, prisistatę banko, mobilaus ryšio operatoriaus ir policijos darbuotojais, apgaulės būdu išviliojo 22 tūkst. eurų.
Policijos duomenimis, praėjusią parą, apie 11 val. 25 min., į Klaipėdos policiją kreipėsi dar vienas nuo sukčių galimai nukentėjęs asmuo. Į pareigūnus kreipęsis vyras (gim. 1948 m.) pareiškė, kad trečiadienį, apie 18 val., Klaipėdoje, būnant namuose, jam paskambino nepažįstamas asmuo, kuris, prisistatęs mobilaus ryšio operatoriaus darbuotoju ir vėliau atsiuntęs nuorodą, apgaulės būdu pasisavino 10 tūkst. eurų.
Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) taip pat pranešė, kad pradėtas tyrimas pagal moters (gim. 1980 m.) pareiškimą, kuriame nurodoma, kad kovo 30 d. pareiškėja, ketindama prisijungti prie Valstybinės mokesčių inspenckijos interneto svetainės, suvedė „Smart ID“ kodus, o vėliau pastebėjo, jog iš jos banko sąskaitos, apgaulės būdu, yra pasisavinta 660 eurų.
Policijos departamentas pranešė, kad ketvirtadienį, apie 11 val. 55 min., į Kauno miesto Dainavos policijos komisariatą kreipėsi vyras (gim. 1957 m.), kuris pareiškė, kad antradienį, apie 11 val. 25 min., Kaune paskambino nepažįstami asmenys, kurie, prisistatę banko darbuotojais, apgaulės būdu išviliojo 9 970 eurų.
Apie galimus sukčiavimo atvejus pranešimus gavo ir Vilniaus policija.
Vilniaus AVPK duomenimis, ketvirtadienį gautas moters (gim. 1955 m.) pranešimas, kad kovo 31 d. Vilniuje iš jos apgaule išviliota 8 tūkst. eurų.
Taip pat pranešta, kad į sostinės policiją kreipėsi vyras (gim. 1969 m.), nurodęs, kad trečiadienį, apie 17 val. 25 min., Vilniuje, paspaudus gautą aktyvią nuorodą ir suvedus elektroninės bankininkystės duomenis, iš jo banko sąskaitos apgaule išviliota 952,90 eurų.
Visais šiais atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo.
Klaipėdos AVPK taip pranešė, kad ketvirtadienį į policiją kreipėsi moteris (gim. 1974 m.), kuri nurodė, jog trečiadienį paspaudė atsiųstą nuorodą, suvedė „Smart ID“ kodus, o vėliau pastebėjo, jog iš jos banko sąskaitos, apgaulės būdu, yra pasisavinti 4 tūkst. eurų.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.