respublika.lt

Vilnietį pričiupo dėl aferų – teis ir dėl areštuoto turto pardavinėjimo

(2)
Publikuota: 2025 kovo 19 17:49:38, Vytas VARUNGIS
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Manoma, kad vyras apgaule sugebėjo įgyti net beveik 700 tūkst. eurų svetimo turto.

 

Vilniaus apygardos prokuratūra trečiadienį pranešė, kad teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 40 metų sostinės gyventojui pateikti kaltinimai dėl sukčiavimo bei dokumentų klastojimo. Jis jau yra teisiamas dėl panašių darbelių. Vyras yra suimtas.

Ikiteisminio tyrimo duomenys pareigūnams leidžia manyti, kad neturėdamas teisės disponuoti nekilnojamuoju turtu M.T. internete talpino skelbimus apie parduodamas patalpas bei sklypą. Įtariama, kad iš anksto suplanavęs ir iš savanaudiškų paskatų kaltinamasis susidomėjusiems žmonėms pateikdavo suklastotą nekilnojamojo turto duomenų išrašą, kuriame būdavo pašalinti duomenys apie neva parduodamo turto areštą.

Sudaręs preliminarias pirkimo-pardavimo sutartis, iš anksto žinodamas, kad jų nevykdys, M.T. gautą avansinį mokėjimą pasisavindavo. Tokiu būdu dvylika žmonių patyrė nuo 9 iki 91 tūkst. eurų žalą.

Kaltinimai M.T. pareikšti ir dėl to, jog turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą, 2014 m. ir 2022 m. su dviem asmenimis sudarė paskolų sutartis, pagal kurias jam buvo išmokėta daugiau kaip 183 tūkst. eurų. M.T. nevykdant sutarčių sąlygų ir negrąžinant paskolų du žmonės patyrė žalą.

Anot prokuratūros, buvo tiriama 19 nusikalstamų veikų epizodų, kai, įtariama, M.T. apgaule įgijo svetimo turto už 696 850 eurų. Už sukčiavimą bei dokumentų klastojimą numatyta bausmė - laisvės atėmimas iki 8 metų.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
9
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar reikia padidinti leistiną atsiskaitymo grynaisiais pinigais sumą iki 15 tūkst. eurų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar tikite, kad užsienio agentai daro reikšmingą įtaką Lietuvos politikai?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-3 +3 C

-1 +3 C

-1 +4 C

+6 +11 C

+7 +11 C

+10 +12 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s