Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas ir „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas bei aplinkosaugininkai pirmadienį lankėsi Grigiškėse esančioje bendrovėje „Grigeo“. Aplinkosaugininkai užfiksavo daugiau išleistuvų, nei jų yra planuose, tačiau „Grigeo“ vadovas Tomas Jazonis sako, kad jie – nenaudojami.
„Esame kviesti į svečius, tai natūralu, kad tam tikri procesai, jei ir buvo, šiuo metu nevyksta. Bet, aišku, susirinkome daug analitinės informacijos, kurią „Vilniaus vandenų“ specialistai išnagrinės, ir lygiai taip pat su aplinkosauga bus bendras darbas. Klausimų, kaip ten tarybiniais laikais pastatytos gamyklos vamzdynai yra išvesti į Nerį yra uždaryti, neuždaryti, ar iš jų galima leisti nevalytas nuotekas, tie klausimai yra atviri. Kad įsitikintume, jog taip nėra, dar reikia šiek tiek laiko“, – pirmadienį žurnalistams sakė Vilniaus vicemeras V. Benkunskas.
Pasak Vilniaus aplinkos kokybės kontrolės skyriaus vedėjo Žilvino Lefiko, patikrinimo metu buvo rasta daugiau išleistuvų, nei jų yra plane. Bus tikrinama, ar jiems reikėjo leidimų.
„Įmonė jau pateikė nuotekų schemas, apžiūrėjome vizualiai, reikės sėsti prie brėžinių ir žiūrėti, kaip viskas atitinka. Ne visi (išleistuvai.) pažymėti plane. (...) Šiandien apžiūrėjome tikrai daugiau. Neskaičiavau, bet kažkur 11-12 (išleistuvų), o plane, ką turime, (pažymėta) – penki (išleistuvai), dar, kai apžiūrinėjome, buvo du, kurie neveikė“, – sakė Ž. Lefikas.
„Grigeo“ generalinis direktorius T. Jazonis teigė, kad rasti papildomi vamzdžiai yra nenaudojami.
„Noriu pasakyti, kad esame ir toliau pasiryžę bendradarbiauti su visomis suinteresuotomis institucijomis, jog įrodytume, kad Grigiškėse esantis fabrikas atitinka visus aplinkosauginius reikalavimus“, – pridūrė jis.
Pasak Ž. Lefiko, pernai įmonė buvo tikrinta vieną kartą dėl dokumentų išrašymo teisėtumo, susijusių su atliekų tvarkymu, bet pažeidimų tuo metu nebuvo nustatyta.
Primename, kad Lietuvos teisėsauga po atliktos operacijos antradienį paviešino nustačiusi, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o išteka beveik nevalytos tiesiai į nuotekų vamzdžius, kuriais pasiekia Kuršių marias.
Kaip skelbiama, aplinkai padaryta žala gali siekti ne vieną milijoną eurų. Atsižvelgiant į tai, bendrovei „Grigeo Klaipėda“ sausio 7 dieną buvo surašytas privalomasis nurodymas nedelsiant nutraukti aplinkos teršimą nevalytomis nuotekomis.
Nepirkti „Grigeo“ produkcijos nusprendė prekybos tinklas „Iki“, taip pat remonto ir buities prekių parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“. DELFI ketvirtadienį pranešė, kad „Grigeo“ produkcijos nepirks ir „Norfa“. Kiti prekybos tinklai skelbė dar svarstantys, kaip pasielgti.
„Grigeo” grupės prezidentas Gintautas Pangonis ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad įmonėje atliktas tyrimas parodė, jog nuotekos iš tiesų patekdavo į Kuršių marias, tačiau tai esą buvo daroma per avarinį vamzdį ir jos buvo iš dalies išvalytos. G. Pangonis sakė, kad kol kas nežinoma, kodėl vamzdis buvo naudojamas ne pagal paskirtį.