Didžiausia Rytų Europoje vadinama Gariūnų turgavietė šiuo metu tarp dangaus ir žemės kybo ne tik dėl karantino pasekmių. Gariūnų ateitis tapo neaiški ir dėl to, kad Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nutraukė žemės nuomos sutartis su turgavietę valdančiomis trims bendrovėmis. Ši žinia lyg perkūnas trenkė turgavietėje prekiaujantiems verslininkams. Žmonės sunerimę, ar bebus kur sugrįžti, pasibaigus karantinui.
Tuo metu NŽT atstovas Ruslanas Golubevas teigia, kad apie ketinimus nutraukti nuomos sutartį turgavietės valdytojams buvo pranešta dar spalio mėnesį. Anot NŽT atstovo, situacija nesanti išskirtinė. Nutrūkus sutartims taip nutinka, kol būna priimami nauji sprendimai, pasirašomos naujos sutartys. Kaip problema bus išspręsta, niekas neprognozuoja.
Gariūnuose dirbantys verslininkai nuogąstauja, kad sutartys gali būti pasirašytos dėl mažesnio ploto. Tik dėl to, kur registruoti pastatai. O į likusią teritoriją gali būti atkurtos nuosavybės teisės, sugrąžinant žemę natūra. Jei žemė bus sugrąžinta savininkams, prekybininkai baiminasi, kad ji atiteks ne verslui ją nuomojančioms bendrovėms, o didesnes finansines galimybes turinčiam statybų verslui.
2005 m. Algirdo Brazausko vyriausybė turgui buvo suteikusi nacionalinės svarbos projekto statusą. Tuo pagrindu valstybinė žemė ir buvo išnuomota. 2019 m. Sauliaus Skvernelio vyriausybė priėmė sprendimą verslo parkui „Gariūnai" panaikinti vyriausybinės svarbos projekto statusą. Tad nebeliko teisinio pagrindo nenutraukti žemės nuomos sutarčių. NŽT duomenimis, Gariūnų turgavietė valdo daugiau kaip 30 tūkst. kv. m ploto teritoriją.
„Gariūnų" valdytojai tuometiniam premjerui A.Brazauskui buvo įsipareigoję sukurti 1,5 tūkst. darbo vietų ir iki 2015 metų investuoti 50 mln. litų (14,5 mln. eurų). Praėjusios kadencijos vyriausybė suskaičiavo, kad investicijos kelis kartus didesnės. Skelbta, kad bendrovės per visą laikotarpį į projektą investavo daugiau nei 250 mln. litų (72,4 mln. eurų).
Virš „Gariūnų" pakibusi nežinia kelia nerimą ir kitur dirbantiems verslininkams. Ne vienas jų Gariūnuose įsigytomis prekėmis prekiaudavo regionuose. Jie taip pat gali netekti darbo.