respublika.lt

Geras rūbas - nebūtinai naujas

(0)
Publikuota: 2017 sausio 24 10:56:08, Vilija MAČIULSKYTĖ, zinios@vakarozinios.lt
×
nuotr. 1 nuotr.
Pardavėjų teigimu, dėvėti drabužiai kokybe gali gerokai pralenkti naujus. Vilijos Mačiulskytės nuotr.

Apsilankius dėvėtų drabužių turguje galima sutikti įvairiausių žmonių, nuo pensininkų iki jaunų merginų. Kiekvienas jų ieško skirtingų pirkinių. Jaunos merginos dairosi originalių ir išskirtinių drabužių, taip pat rūbų vaikams. O pensininkai prisipažįsta, kad jiems svarbiausias kriterijus perkant yra kaina, čia ji gerokai mažesnė negu parduotuvėse.

 

„Vakaro žinios“ vieną sausio šeštadienio rytą lankėsi Biržų dėvėtų drabužių turguje. Spaudė šaltukas, tad tiek pardavėjų, tiek pirkėjų buvo kur kas mažiau negu esant šiltesniam orui. Pardavėja Alina pasakojo, kad žiemos sezonas pats prasčiausias prekiauti. Be to, sausį žmonės ypač taupo, nes praūžusios didžiosios žiemos šventės gerokai patuštino pinigines. „Žmonės taupo, todėl perka tik tai, ko jiems reikia, šiuo metu pirkėjai ieško šiltų drabužių - megztinių, striukių ir pirštinių, šiltuoju sezonu žvalgosi suknelių, palaidinių trumpomis rankovėmis“, - pasakoja pardavėja. Moteris juokauja, kad dėvėtų drabužių turguje negalioja posakis, jog ratus reikia ruošti žiemą, o slides - vasarą.

Pasak pardavėjos, netrūksta ir įnoringų pirkėjų, kurie sunkiai išsirenka drabužius ir stengiasi juos nupirkti kuo mažesne kaina. „Vidutiniškai mano drabužiai kainuoja 7-8 eurus. Žinoma, vaikiški drabužiai, kojinės ar pirštinės kainuoja kur kas pigiau, vos kelis eurus. O geresnės kokybės paltas ar striukė gali kainuoti ir daugiau nei 20 eurų“, - pasakoja Alina.

O kiek daugiausia galima sumokėti, galbūt neužtektų ir 50 eurų? Moteris tvirtina, kad pas ją tokių didelių kainų nebūna. Brangiausių drabužių kaina siekė 30 eurų, bet tai buvo išskirtiniai atvejai. Pardavėja sutinka, kad kainos kiekvienais metais vis didesnės. „Tačiau juk viskas brangsta, nėra taip, kad aš vienintelė kainas pakėliau, brango ir turgaus mokestis, tad normalu, kad ir parduodamo drabužio kainą kažkiek teko pakelti“, - aiškina Alina.

Kita kalbinta pardavėja - Rima - pasakojo, kad ši žiema jai ypač sunki ir varginanti: „Į Biržų turgų atvažiuoju iš Panevėžio, atstumas nemenkas, daugiau negu 60 kilometrų. Kelias pavojingas tiek dėl prastų oro sąlygų, tiek dėl paros laiko. Išvažiuojame anksti, kai dar būna tamsu, kartą teko susidurti su išbėgusiais į kelią laukiniais gyvūnais. Gerai, kad šis susidūrimas pasibaigė laimingai ir niekas nenukentėjo. Todėl, jeigu įmanoma, žiemos laikotarpiu stengiuosi atostogauti, nes šiltasis sezonas kur kas pelningesnis.“

Be to, anot moters, žmonės daugiausia perka žiemos sezono pradžioje, jie ieško šiltų megztinių, striukių, batų, vėliau perka mažiau ir dairosi tokių drabužių, kurie būtų universalūs ir tiktų tiek žiemai, tiek pavasariui, taip pat perka puošnesnius drabužius.

Nedidelė kaina ir kokybė - tai pagrindinės priežastys, kodėl žmonės renkasi dėvėtus, o ne naujus drabužius. Galima rasti netgi vienetinių daiktų. Pardavėja pasakoja, kad anksčiau prekiavo naujais drabužiais, todėl gali palyginti: „Dažnai nauji drabužiai skirti trumpai naudoti. Nusipirkai, daiktas gražus, bet po kelių skalbimų jį galima išmesti. Dėvėtų daiktų galima rasti kur kas kokybiškesnių.“

Moteris piktinasi, kad tarp dėvėtų drabužių vis daugiau atsiranda pardavėjų, kurie prekiauja naujais drabužiais. Juos pardavėjai vežasi iš sandėlių, kuriuose surenkami senų kolekcijų ir brokuoti drabužiai. Jie būna prastos kokybės, tačiau atrodo gražiai, todėl patraukia daugumos pirkėjų akį.

O kainų skirtumai gali būti didžiuliai. „Drabužis drabužiui nelygu. Už vieną galima ir 50 eurų sumokėti, o už kitą - ir porą eurų. Jeigu rūbas užsigulėjęs, žinoma, kad jo kaina bus mažesnė. Pavyzdžiui, žiemą suknelę galima nusipirkti pigiau negu vasarą. Bet, jeigu drabužis tikrai kokybiškas, gražus ir išskirtinis, jo kaina bus didelė“, - sako Rima. Moteris tvirtina, kad turguje priimta derėtis, todėl dažnas pirkėjas prašo bent euru mažesnės kainos, o kiti - net 30 ar 50 procentų nuolaidos. „Jeigu pirkėjas protingai derasi, nuleidžiu, bet, jeigu jo norai nerealūs, tenka ginčytis. Būna visko“, - teigia pardavėja.

O kokius rūbus dėvi pati Rima? „Tik dėvėtus, ir ne dėl to, kad jie pigesni, jie man gražesni nei nauji, turiu tik keletą naujų suknelių“, - tvirtina moteris.

Turguje sutiktas pensininkas Jonas irgi pasakoja perkantis tik dėvėtus drabužius. Apsiperka sezono pradžioje, o vėliau į turgų užsuka tik pasivaikščioti, pasikalbėti su žmonėmis ir įsigyti smulkmenų, kojinių ar pirštinių.

O trijų vaikų mama Birutė į turgų sako užsukanti tiksliai žinodama, ko jai reikia. Dėvėtus drabužius perka tiek kasdienai, tiek šventėms. Vaikai sparčiai auga, todėl mokėti brangiai už drabužį, kuris bus dėvimas vos pusmetį ar dar trumpiau, anot pirkėjos, neapsimoka.

Parengta pagal  dienraštį „Vakaro žinios“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar naudojatės viešuoju transportu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar įeis Grenlandija ir Kanada į JAV sudėtį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+2 +6 C

+2 +5 C

+3 +8 C

+3 +6 C

+3 +7 C

+6 +7 C

0-8 m/s

0-5 m/s

0-7 m/s