respublika.lt

„OP Corporate Bank“ nekeičia prognozių: 2025 m. Lietuvos ekonomika augs 3 proc.

(30)
Publikuota: 2025 kovo 05 10:39:00, Žygimantas Šilobritas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Verslo bankas „OP Corporate Bank“ nekeičia ankstesnių prognozių ir praneša, kad Lietuvos ekonomika 2025 m. augs 3 proc., tiek pat numatyta ir 2026 m. Tuo metu, anot pažymi „OP Corporate Bank“, metinė infliacija turėtų siekti 3 proc., 0,5 proc. punkto daugiau nei buvo prognozuota.  

 

„Kaip ir tikėjomės, per paskutinius kelis mėnesius infliacija pradėjo greitėti. Bet manome, kad tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje ji išliks tarp 2 ir 3 procentų, o ateityje padėtis stabilizuosis“, – trečiadienį, Baltijos šalių apžvalgos metu teigė „OP Financial Group“ vyresnysis ekonomistas Joona Widgren. 

„OP Corporate Bank“ taip pat paliko nepakeistą Latvijos ekonomikos augimo prognozę – šalies BVP turėtų augti 2,5 proc., o jau 2026 m. ji galėtų pasivyti Lietuvą ir pasiekti 3 proc. augimą. Tuo metu, anot banko ekonomistų, Estijos augimas 2025 m. sieks 1,7 proc. – 0,8 proc. punkto mažiau nei prognozuota 2024 m. gruodį, tačiau 2026 m. šalies BVP turėtų padidėti 3 proc. 

„Lietuva ir toliau išsiskiria iš kitų Baltijos valstybių stipriausia ekonomika. Demonstruojate spartų pramonės augimą, jūsų eksporto rinkos laikosi geriau nei Latvijos ir Estijos. Žemesnė infliacija ir augantis darbo užmokestis skatina namų ūkių perkamąją galią, tai didina vartojimą“, – aiškino J. Widgren.

Banko duomenimis 2024 m. Lietuvos BVP augo 2,7 proc., Latvijos – traukėsi 0,3 proc., o Estijos – 0,7 proc. 

Anot J. Widgren, šiais metais Lietuvoje turėtų būti pastebimas išaugęs investicijų kiekis, prie augimo prisidės ir stiprus gamybos sektorius. Be to, anot jo, kaip ir visame Baltijos regione, eksporto ir privataus vartojimo apimtys auga.  

„Visa tai, kartu su mažėjančiomis bazinių palūkanų normomis stiprins šalies ekonomikos augimą“, – sakė ekonomistas. 

Eksperto teigimu, Lietuvoje darbo rinkos situacija yra stabili, o nedarbas 2024 m. pabaigoje buvo apie 7 proc.  

„Darbo rinka Baltijos šalyse yra stabili. Nedarbingumo skaičius taip pat išliko stabilus, kas labai svarbu susitraukimą patyrusioms valstybėms“, – sakė jis.

Latvija sugrįžta į augimą, o Estiją stabdo mokesčiai 

Pasak J. Widgren, šiais metais Latvijoje turėtų atsigauti gyventojų vartojimas, atsigaus verslo investicijos bei eksportas. Tačiau ekonomistas pabrėžia, kad eksporto rinkai kyla pavojų dėl planuojamų įvesti JAV muitų ir su tuo susijusiu netikrumo šoku.

„OP Corporate Bank“  duomenimis, tiek šiais, tiek kitais metais infliacija Latvijoje turėtų būti ties siekiama 2 proc. riba. Tai – žemiausias rodiklis tarp visų Baltijos šalių.

Tuo metu, anot J. Widgren, praeitų metų Estijos rezultatai – prastesni nei tikėtasi. Be to, anot ekonomisto, metinė infliacija Estijoje – vis dar didžiausia regione ir šiemet sieks 4 proc. 

„Padidinti mokesčiai šalyje skatina infliaciją ir lėtina ekonomiką“, – tvirtino ekonomistas.  

Jo teigimu, Estijoje šiemet tikimasi eksporto atsigavimo, bet kaip ir visame regione kliūčių gali sudaryti padidėjusi muitų karų rizika. Mažėjančios palūkanų normos skatina investicijų augimą bei palaiko namų ūkius, tačiau laukiama tik nežymaus vartojimo atsigavimo. 

„OP Corporate Bank“ Lietuvoje veikia 12 metų. Bankas yra vienas didžiausių stambių ir vidutinių įmonių finansuotojų Lietuvoje, kurio verslo paskolų portfelis sudaro 1,4 mlrd. Eur. 

„OP Corporate Bank“ veikia Baltijos šalyse ir Suomijoje. 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (30)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar jau deklaravote savo pajamas už praėjusius metus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip sekasi laikytis pažadų, duotų naujiesiems metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+4 +7 C

-1 +5 C

-1 +3 C

+5 +14 C

+6 +12 C

+8 +13 C

0-10 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s