VĮ Turto bankas nutraukė Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rangos darbų viešojo pirkimo procedūras, mat FNTT suuodė, kad jų metu vienas dabar jau buvęs Turto banko atstovas tuo pačiu metu dirbo ir vienoje įmonėje, dalyvavusioje konkurse.
Turto bankas skelbia: dėl paaiškėjusių naujų aplinkybių, kad pirkimas galėjo vykti neskaidriai, nutraukia Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rangos darbų viešojo pirkimo procedūras. FNTT informavo Turto banką, kad vienas viešojo pirkimo komisijos narių, šiuo metu jau nedirbantis Turto banke, tuo pačiu metu, kai buvo atliekamos pirkimo procedūros, dirbo ir vienoje iš įmonių, dalyvavusių konkurse.
Konkurso būdu buvo renkamas rangovas, kuris rūmus turėjo pritaikyti kongresų, konferencijų ir kultūrinių renginių veiklai. Buvo tikimasi, kad naujasis centras, kurį Vyriausybė pripažino svarbiu objektu, veiklą pradės jau kitais metais. Tikėtasi projektą įgyvendinti už 19,7 mln. eurų, įskaitant 5,6 mln. eurų, už kuriuos apgriuvę rūmai nusipirkti iš Ūkio banko investicinės grupės bei bendrovės „Žalgirio sporto arena“.
Deja, projektas ėmė strigti dar nė nestartavęs. Pernai rugpjūtį Turto bankui teko nutraukti rangovo konkursą, nes iš keturių dalyvių trys pripažinti neatitinkančiais kvalifikacijos. Kvalifikaciją atitiko tik „LitCon“ bei „Pamario restauratoriaus“ konsorciumas, tačiau Turto banko netenkino siūloma kaina - 27,79 mln. eurų, nes planuota, kad darbai, neskaitant rūmų įsigijimo išlaidų, kainuos apie 14,1 mln. eurų. Nutraukus konkursą, su konsorciumu prasidėjo derybos. Ir, kaip „Vakaro žinioms“ atskleidė Turto banko komunikacijos vadybininkė Aušra Pocienė, paaiškėjo, kad derybose kaip Turto banko atstovas dalyvavo asmuo, dirbęs ir minėtoje valstybinėje įmonėje, ir vienoje iš konsorciumo įmonių. Negana to, jis buvo ir Turto banko viešųjų pirkimų komisijoje. Tiesa, A.Pocienė neatskleidė, ar jis prisidėjo ir prie konkurso sąlygų rengimo, kaip neatskleidė ir jokių kitų detalių, nes FNTT dar nebaigė savo analizės. Savo ruožtu jokių detalių neatskleidė ir FNTT.
„Daugiau informacijos pateikti negalime“, - užtikrino FNTT atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė.
Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V.Gailius „Vakaro žinioms“ sakė kol kas turintis tik tą informaciją, kurią viešai paskelbė Turto bankas.
„Todėl apie šį konkretų atvejį negaliu kalbėti. Tačiau Lietuvoje vykdomų viešųjų pirkimų viena iš pagrindinių piktnaudžiavimo formų - kai vienam iš procedūros dalyvių yra žinomas specifikacijų punktas, kuris yra perteklinis. Be to, kai vienas iš dalyvių turi daugiau informacijos, tai yra pranašesnis. Tačiau norėčiau akcentuoti, kad tyrimas turėtų vykti ir Turto banko atžvilgiu, nes viešųjų pirkimų komisijos nariai turi deklaruoti ryšius su kitais juridiniais asmenimis. Jei deklaracijos nebuvo patikrintos, tai jau Turto banko aplaidumas“, - konstatavo V.Gailius.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“