Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos (VUL SK) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos (LSMU KK) priklauso europiniams retų ligų tinklams, skirtiems medikams palengvinti galimybes keistis informacija apie retas ligas ir bendrai ieškoti sprendimų sudėtingais atvejais. Ketvirtadienį Lietuvoje pirmą kartą oficialiai pristatomi unikalūs 24 Europos retų ligų tinklai, padėsiantys diagnozuoti ir gydyti retas ar sudėtingas ligas.
"Šios Lietuvos gydymo įstaigos, kaip Europos referencijos tinklų dalyvės, atitinkamose srityse buvo patvirtintos jau pirmajame Europos referencijos tinklų steigimo etape. Tai rodo, kad Europos šalys vertina ir pripažįsta aukštą mūsų medikų kvalifikaciją, visos medicinos lygį", - pranešime spaudai cituojamas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Pasak ministro, Europos politika, kuria siekiama pagilinti sveikatos priežiūros specialistų supratimą apie ligų etimologiją bei skatinti medicinos naujoves, kuriant naujus gydymo būdus, neabejotinai pagerins visos Europos pacientų gyvenimo kokybę.
Ketvirtadienį prasidedančioje Europos referencinių tinklų konferencijoje, kurioje dalyvaus daugiau kaip 600 dalyvių iš ES šalių narių ir Norvegijos, tarp kurių už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Komisijos narys Vytenis Andriukaitis, Lietuvos sveikatos apsaugos ministras ir ES Tarybai pirmininkaujančios Maltos sveikatos apsaugos ministras Kristoferis Fernas (Christopher Fearne).
Tinklinis gydymo įstaigų susijungimas padės pasinaudoti europinio masto bendradarbiavimo galimybėmis diagnozuojant, gydant ir kaupiant žinias apie retų ligų gydymą bei teikiant aukštos kokybės paslaugas retomis ligomis sergantiems pacientams.
Šiems tinklams priklausiančios gydymo įstaigos užtikrins specializuotas, daugiaprofilines sveikatos priežiūros paslaugas ypač sudėtingų, retų ligų ar sveikatos sutrikimų turintiems pacientams, vykdys diagnostinę, gydomąją, mokslo tiriamąją ir mokymo veiklą atitinkamose srityse ne tik šalies, bet ir visos Europos Sąjungos mastu.