Labas, bratka, paskaičiau, kaip tu kiaules besiveržiančias prie lovio bandai sugėdinti ir susimąsčiau: argi tas Tomkus nežino, kad vargšė kiaulė pasiduoda savo instinktui, refleksui, kad ji kitaip negal...
Gyvulys juk!
Bet sakyk man, senas sajūdinių kovų bičiuli, kuo šitos tavo kiaulės yra blogesnės už tuos kitus, tuos - kurie savęs paršyvais gyvuliais nelaiko?
Apie tai, kad kiaulės išmąstė ir realizavo tik joms naudingą rinkimų įstatymo pakeitimą buvo senai žinoma, bet tie, kur ne kiaulės, tylėjo ir net nekriuktelėjo, kad juos kiaulės paturėjo per tuos galus, kurie meilės reikalams nepritaikyti...
Tai dabar tu man pasakyk, bičiuli, kodėl aš turiu rūpintis reikalais tokių veikėjų arba dar daugiau už juos balsuoti, kurie patys ne tik kad savo reikalais nesirūpina, bet net ir nesiskundžia, kad juos, tokius gražius, sąžiningus ir lyriškus ėmė ir paėmė...
Vitai, o gal pažįstama kiaulė geriau? Bent jau žinome ko laukti. Kaip ten senis Baidenas pasakė apie Putiną: „Čia mes bent žinome, ką jis gali iškrėsti ir kur yra jo raudonos linijos".
Na, bet keli mano pamąstymai apie tą garsiąją rinkimų įstatymo pataisą:
Pirma: Ji veiks tik septyniasdešimties vienmandačių rinkiminių apygardų atveju. Žinant, kiek koncervatoriai ir jų sėbrai socialdemokratoriai atsivedė žmonių vienmandatėse apygardose galima nesunkiai paskaičiuoti ir jų sėkmę ar nesėkmę dabar. Taigi, ne visur!
Antra: Ši pataisa didins koncervatorių ir socialdemokratorių sėkmę tik tuo atveju, jeigu jiems pavyks sumažinti bendrą rinkėjų aktyvumą ir prie balsadėžių ateis mažiau pusės rinkėjų. Todėl sakyčiau, kad tiems, kurie ne kiaulės, dirbti reikia. Nesangulauti su jaunais kuiliukais, bet dirbti, dirbti, kalės vaikai, kaip sako amerikonai.
Trečia: Konservatoriams ir jų sėbrams bandant išnaudoti šios pataisos teikiamas galimybes katastrofiškai išaugs klastojimų skaičius, skaičiuojant balsus rinkiminėse apylinkėse.
Nebent tie, kurie dar ne kiaulės, sugebės pasiruošti rinkimų dienai, vienydami savo stebėtojų pastangas ir įkurdami atskirą dienos X įvykių valdymo štabą, padarys viską, kad įrodytų, jog jie dar žmonės, tai katastrofos galima išvengti.
Antraip baigtas kriukis...
Vito Tomkaus trigrašis ir atsakymas Audriui Butkevičiui: AR VĖL APSIMELUOS LAGO?
Yra tokia juvelyrė Lago. Ispanijoj gyveno, gal, duos Dievas, tebegyvena, velniai žino?.. O kur žmonės gyvena, ten ir balsuoja. O dar konkrečiau: LT ambasadoje. Per anuos seimo rinkimus įvyko kazusas. Lietuviškai - nesusipratimas: mat Jurga teigė, balsavusi už Radžvilo nesusivienijimą, tuo tarpu Lietuvos ambasada Ispanijoje tvirtino, kad nė vieno tokio balso nepastebėjo.
Taip ir liko neaišku, kas meluoti pradėjo? Ko gero - Lago, žinant, kad ambasadoriauti parenkami patys sąžiningiausi iš patikimiausių. (Įtariu, kad ne Radžvilui, nors jis kaip buvo taip ir liko ištikimas Landsbergiui kartu su savo Sinica, kuris net išmokas iš TSKP gaudavo.)
Štai kas nutinka, kai nėra normalios stebėjimo sistemos ir balsų skaičiavimas vyksta be visuomenės kontrolės. Jei ir dabar nieks nesikeis, taip ir liks neaišku, kas apsimelavo ir kas kaltas, kai kažkur išgaruoja rinkėjų balsai. Veikiausiai vėl bus apkaltinti kompiuteriai, kuriais jau rinkėjai nebepasitiki labiau nei savo valdžia, kadangi tie kompiuteriai yra labai amoralūs ir pagedę, nes nuolat sugenda net greičiau nei jų mums parinkta valdžia.
Matyt, Istorijos ratas apsisuko taip, kad teks vėl grįžti prie rankų darbo, kad neatsitiktų kaip tamsiais, bet progresyviais laikais, kai liaudis (luditai) Anglijoje ėmė daužyti siuvimo ir audimo stakles, tikėdamiesi, kad tai padės išsaugoti jiems darbo vietas bei pajamas. Negi toks pat likimas laukia ir rinkiminių kompanijų kompiuterių? Nes liaudis (Dar tiksliai nežinau - luditai ar parazitai?) yra įsiutusi ne juokais, matydama, kaip net Amerikoje kompiuteriai genda. (Beje, ne tik eksprezidento Trampo, bet ir vis dar šiaip taip veikiančio prezidento Baideno duomenimis.)
Mano pasiūlymas būtų paprastas ir patikimas: Kol stebi stebėtojai ir vyksta TV transliacijos, vietoj tuščių politologų tauškalų, kas kartą tiesiogiai transliuoti rinkimines apylinkes, kol dar stebi stebėtojai, kad kiekvienas TV žiūrovas galėtų užsirašyti, kiek ir už ką prabalsavo ir kas kiek balsų suskaičiavo. Kad visi kas nori galėtų, pasižymėti ir įsidėmėti. (Arba – net užsirašyti ant popieriuko.)
Ir tik po to kišti duomenis į tą prakeiktą dėžę, kur viskas susimakaluoja. Nes jos viduje nėra stebėtojų. O kai visus balsus kompiuteriai susumuos, o rezultatai neatitiks tų, kuriuos rankom užsirašėm, galėsime priversti perskaičiuoti.
P.S. Gal tada liaudis liausis skleisti erezijas, kad robotai mums savo valdžią parinko.